Firma iiyama poinformowała o premierze nowych monitorów: XB2788QS-B1 i X2788QS-B1. Oba modele posiadają panele w w technologii IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 i przekątnej 27 cali. Producent zadbał także o jasność na poziomie 350 cd/m² i kąty widzenia wynoszące 178 stopni. Dodatkowo zastosowano technologie redukujące emisję niezdrowego, niebieskiego światła (Blue Light Reducer) oraz eliminujące efekt migotanie obrazu (Flicker Free).

Model XB2788QS-B1 posiada dodatkowo regulowaną w pionie stopkę typu HAS, która pozwala na dostosowanie położenia ekranu do najbardziej wygodnej dla oczu wysokości. Oba monitory wyposażono w szeroki wybór cyfrowych wejść sygnału – DVI, HDMI i DisplayPort. Cena monitora XB2788QS-B1 wynosi 1 549 złotych, natomiast modelu X2788QS-B1 to 1 459 złotych.

Wszystkie monitory marki iiyama są objęte 3-letnią gwarancją producenta. Dodatkowo, w autoryzowanych punktach sprzedaży, 30-dniową gwarancją zero martwych pikseli. W przypadku rozpoczęcia procesu gwarancyjnego, firma iiyama ponosi wszystkie koszty związane z naprawą wadliwego urządzenia lub z dostawą monitora zastępczego


Poprzedni artykułCooler Master MasterPulse In-Ear – dokanałowe słuchawki dla użytkowników smartfonów
Następny artykułAntyaliasing w grach. Jak to wygląda i jak temu zapobiegać.
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.