Firma Gigabyte zaprezentowała kartę graficzną GV-NTITAN-6GD-B. Model ten zbudowany jest w oparciu o 28 nm rdzeń graficzny GeForce GTX TITAN, który jest pochodną procesorów obliczeniowych Tesla. Na pokładzie znajdziemy 6GB pamięci GDDR5 z 384-bitową magistrala systemową, 2688 rdzeni CUDA o taktowaniu 837 MHz. Dzięki technologii Boost 2.0 taktowanie rdzenia może wzrosnąć do 876 MHz.

Gigabyte GV-NTITAN-6GD-B

Gigabyte GV-NTITAN-6GD-B obsługuje technologie Microsoft DirectX 11.1, OpenGL 4.3, PCI-Express 3.0, nVidia 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX oraz 3-way SLI. Na śledziu znajdziemy wyjścia Dual-link DVI-I, DVI-D, HDMI, Displayport, co pozwala obsługiwać do 4 monitorów. Do zasilenia karty graficznej potrzebny jest zasilacz o mocy 600 Watów. Gigabyte dołączył do zestawu specjalną podkładka pod mysz dla graczy.


Poprzedni artykułZalman Z12 i Z12 Plus
Następny artykułnVidia Quadro K4000, K2000, K2000D i K600
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.