Firma Gigabyte dodał do swojej oferty płytę główną – GA-F2A85X-D3H. Płyta została oparta na chipsecie A85X i jest dedykowana przede wszystkim graczom i grafikom. Wspiera procesory AMD A / Athlon II na gniazdo FM2, ze zintegrowaną w APU grafiką Radeon HD 7000. Wyposażono ją w 6 fazową sekcję zasilania oraz technologie: Ultra Durable 4 Classic, On/Off Charge, Dual UEFI, Dual Graphics, Eyefinity i CrossFireX.

Konstrukcja potrafi obsłużyć do 64GB dwukanałowej pamięci DDR3 (1600/1333/1066 MHz) w 4 slotach DIMM. Dodatkowo znajdziemy na niej 2 złącza PCI Express x16, 3 złącza PCI Express x1, 2 złącza PCI, wbudowane złącze mSATA, 1 x eSATA, 8 x SATA 3.0. Na śledziu umieszczono 2 porty USB 3.0, 4 porty USB 2.0, 8 kanałową kartę dźwiękową Realtek ALC892, gigabitowy LAN, złącza obrazu: HDMI, Dual-link DVI, D-Sub.


Poprzedni artykułTranscend JetFlash 760 i JetFlash 600
Następny artykułZasilacz uniwersalny MODECOM DO LAPTOPOW 90W SLIM MC-U90
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.