AMD zaprezentowało karty graficzne Radeon RX Vega. Dostępne będą Radeon RX Vega 64 oraz Radeon RX Vega 56. Do tej pierwszej rodziny dołączy w niedługim czasie RX Vega Nano. Zdjęcie tej karty udostępnił użytkownik o pseudonimie Drew.

Specyfikacja
Rdzeń Vega 10
Procesory strumieniowe 4096
Jednostki teksturujące 256
Jednostki renderujące 64
Zegar bazowy Brak
Zegar Boost Brak
Taktowanie pamięci 1600 MHz
Pamięć VRAM 8 GB HBM2 2048-bitów

Radeon RX Vega Nano

Jeżeli patrzeć na zdjęcia, to karta będzie miała długość około 18 mm i wyglądać będzie dokładnie tak samo, jak Radeon R9 Nano.


ŹRÓDŁOeteknix.com
Poprzedni artykułRazer Tiamat 2.2 V2 – idealne słuchawki dla mobilnych graczy
Następny artykułWydanie Star Citizen Alpha 3.0 przesunięte na wrzesień
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.