Firma ASRock wprowadziła do sprzedaży płytę główną X299E-ITX/ac. Model ten został oparty na chipsecie X299 z gniazdem LGA 2066 i 7 fazową sekcją zasilania. Jest to kolejny przykład na to, jak firma łamie stereotypy w kwestii platformy HEDT. Płyta jest w stanie obsłużyć wszystkie dostępne procesory Skylake-X. Do tego dochodzi wsparcie dla maksymalnie 64 GB pamięci operacyjnej DDR4.

Na pokładzie znajdziemy również parę gniazd M.2, dodatkowe wyprowadzenia USB 3.1, slot PCI-Express 3.0 x16.

ASRock X299E-ITX/acNa tylnym panelu natomiast są dwa gigabitowe interfejsy sieciowe Intel I219-V, karta bezprzewodowa 802.11ac z Bluetooth 4.1, USB 3.0 oraz 8 kanałowa karta dźwiękowa.

ASRock X299E-ITX/ac

Portal smallformfactor.net zrobił ciekawą recenzję na temat tego modelu: ASRock’s “Little Monster” X299E-ITX/ac Reviewed.


Poprzedni artykułROCKFISH Games udostępnia dodatek Encounters do gry EVERSPACE
Następny artykułCooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.