ASRock nie będzie mogło sprzedawać swoich kart graficznych na europejskim rynku. Taka informacja została podana na niemieckim portalu Tom’s Hardware. Chcieli oni uzyskać jeden egzemplarz do testów ale ASRock odmówiło im wysłania. Powołano się tutaj na obostrzenia regionalne ze strony samego AMD. Są one powszechnie dostępne i przez nie np. w Europie nie uświadczymy takich firm, jak Colorful lub Colorfire.

Co ciekawe, według samego AMD w Europie jest wystarczająca liczba partnerów, którzy sprzedają karty graficzne z oznaczeniami Radeon.

Czyż to nie piękna hipokryzja? Jakiś czas temu uruchomiono wszakże program Freedom of Choice, który był odpowiedzią na GeForce Partner Program firmy NVIDIA. AMD chciało aby gracze mieli dostęp do jak najlepszych technologii, API oraz doznań.


PRZEZtomshardware.de
ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułBeyond the Baltic Sea – nowe fabryki w dodatku do Euro Truck Simulator 2
Następny artykułDesolation of Mordor – nowy dodatek do Middle-earth: Shadow of War
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.