AOC wprowadzi w lipcu nowy monitor do oferty – AOC U2790PQU. Poszerzy on linię wyświetlaczy AOC z serii 90. W jej skład wchodzą modele przeznaczone do użytku biurowego i domowego. Na pokładzie zamontowano 27-calową matrycę IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Cechuje się ona również 10-bitową głębią kolorów oraz może wyświetlać do 1,07 mld kolorów.

Jeżeli chodzi o wygląd, to producent zastosował cienkie ramki, okalające wyświetlacz. Ułatwia to tworzenie konfiguracji wielomonitorowych. Monitor zapewnia pełną regulację panelu – nachylenie, obrót (w tym pivot), obrót podstawy, zmianę wysokości (w zakresie 130 mm), jak i możliwość montażu uchwytu VESA.

Nowa propozycja od AOC dysponuje złączami: 1x HDMI 2.0, 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2, 2x USB 3.0 oraz wyjściem audio. W monitorze znajdują się także dwa wbudowane głośniki o mocy 2 W.

Sugerowana cena detaliczna AOC U2790PQU wynosi 1 489 zł. Wszystkie modele monitorów AOC podlegają 3-letniej gwarancji producenta.


Poprzedni artykułSolasta: Crown of the Magister – nowa gra RPG niedługo na Kickstarterze
Następny artykułDisplayPort 2.0 – organizacja VESA zapowiedziała nowy standard
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.