Lisa Su zaprezentowała oficjalnie nowe procesory AMD Ryzen. Prace nad nową architekturą ZEN zajęły firmie ponad 4 lata. Procesory zostały wykonane w 14 nm procesie technologicznym. Zadbano przy tym, aby posiadały wysoki współczynnik efektywności energetycznej. Prócz tego platformę AM4 wyposażono w nowoczesne rozwiązania pokroju DDR4, M.2 czy PCI-eXpress 3.0.

Warto zaznajomić się z filmem powyżej. Dodatkowo zapraszamy do przeglądania całej reszty naszych newsów dotyczących procesorów AMD Ryzen. Na początek do sprzedaży mają trafić trzy jednostki, których specyfikacja przedstawia się następująco:

Model Rdzenie Zegar bazowy Zegar Boost TDP XFR Sugerowana cena
Ryzen 1800X 8/16 3600 MHz 4000 MHz 95 W + 499 dolarów
Ryzen 1700X 8/16 3400 MHz 3800 MHz 95 W + 399 dolarów
Ryzen 1700 8/16 3000 Mhz 3700 MHz 65 W + 329 dolarów

ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułHumble Civilization Bundle, czyli coś dla fanów Sid Meier’s Civilization
Następny artykułBlizzard kończy ze wsparciem systemów Windows XP i Windows Vista
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments