AMD udostępniło w sieci pokazowy film z wydajnością procesora Ryzen 5 1600X. Jako konkurenta wykorzystano procesor Intel Core i5-7600K. Pierwszy test to było standardowe renderowanie w aplikacji Blender. Ryzen 5 1600X ukończył go w około 33 sekundy, natomiast Core i5-7600K potrzebował aż 52 sekundy. Drugi test wykonano w benchmarku gry F1 z użyciem dwóch różnie taktowanych modułów pamięci.

Wniosek po wynikach był jeden – Ryzeny działają lepiej na wyżej taktowanej pamięci operacyjnej. Na koniec pokazano grę Overwatch oraz ilość generowanych klatek na sekundę.


Poprzedni artykułGPU-Z 1.18.0 z obsługą układów GeForce, Quadro oraz architektury Vega
Następny artykułSCS Software szykuje Scania S i Scania R do gry Euro Truck Simulator 2
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.