Firma ADATA zapowiedziała nową serię dysków SSD – ADATA Ultimate SU800. Mają one być przeznaczone dla wszystkich użytkowników, którzy będą chcieli zamienić swój obecny dysk talerzowy na ten z technologią pamięci półprzewodnikowych. Warto nadmienić, że nowe modele zostaną wyposażone w wielopoziomwe pamięci 3D NAND TLC oraz znany kontroler Silicon Motion SM2258.

ADATA Ultimate SU800

Konstrukcja każdego modelu będzie posiada grubość 7 milimetrów i wagę 47.5 gramów. W pudełku znajdzie się także plastikowa ramka, instrukcja oraz adres do pobrania dwóch programów. Maksymalny sekwencyjny odczyt ma wynosić do 560 MB/s (do 300 Mb/s w modelu 128 GB), zaś zapis do 520 MB/s.

ADATA obiecuje 25 procentową poprawę trwałości dysków, ze średnim czasem pomiędzy awariami wynoszącym 2 miliony godzin. Dyski powinny trafić na polski rynek już we wrześniu, w cenach:

  • ADATA Ultimate SU800 128 GB – ok. 189 zł
  • ADATA Ultimate SU800 256 GB – ok. 299 zł
  • ADATA Ultimate SU800 512 GB – ok. 549 zł
  • ADATA Ultimate SU800 1 TB – ok. 1099 zł

Poprzedni artykułSkywind Cavemen, czyli jak się robi jaskinie w Skywind
Następny artykułCloudGate Studio udostępnia na Steam grę Island 359
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.