Seria Mass Effect obchodzi 10 urodziny. BioWare dziękuje graczom

0

BioWare przygotowało kilkuminutowy film o serii Mass Effect. Pierwszy tytuł pojawił się 20 listopada 2007 roku i okazała się strzałem w dziesiątkę. Była to jedna z tych gier, w której wybory decydowały o zachowaniu się naszego bohatera oraz otoczenia. Tytuł zakładał również, że wszystko co zrobimy w pierwszej części, będzie miało wpływ na drugą część. I tak się stało. W dniu premiery Mass Effect 2 można było zaimportować naszego bohatera oraz wszystkie podjęte przez niego decyzje.

Druga część poprawiała pewne niedoskonałości jedynki. Jedną z nich była duża liczba poziomów oraz spora liczba punktów umiejętności do wydania. Uproszczono to i stworzono wręcz idealny balans.

Kolejnym udoskonaleniem było zróżnicowanie broni, aczkolwiek dopiero w trzeciej części zrobiono to wręcz idealnie.

Pojawiło się też sporo dodatków, chociaż można je było udostępniać graczom za o wiele mniejsze pieniądze. A tak to nawet po tych kilku latach nadal trzeba za nie zapłacić kilka razy więcej, niż sama podstawka.

Mass Effect 3 wprowadzono 6 marca 2012 roku i również zdobyło serca graczy. Tutaj BioWare dodało tryb gry wieloosobowej, który miał duży wpływ na jej zakończenie. Zniesiono ograniczenia klasowe w postaci broni oraz wprowadzono ciężar noszonego ekwipunku. Miał on wpływ na regenerację naszych zdolności.