Philips wprowadzi monitory 221B7QPJKEB, 241B7QPJKEB i 272B7QPTKEB

0

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, przedstawia nową serię monitorów: 221B7QPJKEB, 241B7QPJKEB i 272B7QPTKEB. Każdy z nich posiada technologię PowerSensor, która wykrywa obecność użytkownika przed monitorem. Gdy osoba odchodzi od biurka zmniejsza jasność ekranu. Zastosowana technologia może zmniejszyć koszty zużycia prądu nawet o 80%, przedłużając równocześnie żywotność wyświetlacza.

Jedną z ciekawszych funkcji jest wysuwana kamera internetowa. Służy do tego jeden przycisk, który pozwala łatwo wysunąć i schować urządzenie. Ma to też zastosowanie w zwiększeniu prywatności użytkowników. Dyrektor FBI – James Comey, podczas jednego z ostatnich wystąpień, zarekomendował zasłaniać kamery internetowe.

Warto również wspomnieć o ultra cienkich ramkach, które zwiększają powierzchnię wyświetlanego obrazu. W rezultacie zapewniając bardziej jednolitą przestrzeń roboczą w przypadku ustawienia obok siebie większej liczby monitorów.

Monitory umożliwiają stworzenie połączenia łańcuchowego, które pozwala na podłączenie wielu urządzeń za pośrednictwem jednego typu złącza. Struktura okablowania wykorzystująca jedno połączenie DisplayPort zapewnia konfigurację systemu w bardziej uporządkowany sposób. Kluczową zaletą konfiguracji kilku monitorów jest zwiększona produktywność i znacznie łatwiejsza praca wielozadaniowa.

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitorów wynosi:

  • 272B7QPTKEB – 2529 zł
  • 241B7QPJKEB – 1079 zł
  • 221B7QPJKEB – 939 zł

Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door. Seria monitorów z wysuwaną kamerą internetową będzie dostepna w listopadzie 2016 r.