Intel Extreme Masters Katowice ma już 5 lat. Pierwsze edycje tej wspaniałej imprezy miały miejsce na płycie katowickiego Spodka. Była ona podzielona na dwie części. Frontem do publiczności ustawiona była scena esportowa. Druga część to strefy producentów sprzętu dla graczy oraz niewielkie sceny turniejowe. Zajmowana wtedy powierzchnia wynosiła zaledwie 1500 m2.

Intel Extreme Masters Katowice

Obecne targi Intel Extreme Masters to ogromna powierzchnia wystawiennicza – 15 000 m2. Można na niej zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Prócz tego organizowane są liczne turnieje dla zwiedzających. Można również spotkać najbardziej znanych esportowców czy wziąć udział w niezliczonych konkursach z cennymi nagrodami.

Obserwacja ewolucji wystawców na IEM Expo obrazuje drogę jaką przeszła branża esportowa. Dziś wystawcy to nie tylko firmy bezpośrednio związane z esportem i gamingiem. Są to także koncerny telekomunikacyjne, FMCG czy banki, które chcą być blisko fanów wirtualnych rozgrywek i mają produkty dopasowane do ich oczekiwań. Wśród wystawców IEM Expo spotkamy Play, Gilette, Sprite czy Credite Agricole.


Poprzedni artykułProject Hospital – buduj, zarządzaj własnym szpitalem i lecz pacjentów
Następny artykułStar Citizen: ATV Anniversary Special – sporo informacji o okrętach Aegis
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.