Studio Jujubee S.A. ogłosiło, że strategia czasu rzeczywistego Realpolitiks zostanie wydana w lutym 2017 roku. O grze można było się dowiedzieć podczas targów Poznań Game Arena 2016. Aczkolwiek twórcy nie udostępnili żadnego stanowiska z nią do wypróbowania. Tytuł pozwala na wcielenie się w przywódcę każdego współczesnego państwa. Gracz do wyboru otrzymuje trzy systemy polityczne: demokrację, autorytaryzm oraz totalitaryzm.

Gra pozwala zmierzyć się z problemami współczesnego świata, poznać widoczne i niewidoczne granice geopolityczne. Można skorzystać z siły gospodarczej kraju, aby wziąć udział w konfliktach militarnych i rozmowach międzynarodowych. Gracze mogą użyć umiejętności dyplomatycznych, przewagi gospodarczej albo potęgi militarnej i dokonaj różnych wyborów moralnych i etycznych.

Można zostać cenionym członkiem ONZ albo nuklearnym tyranem, zastraszającym wszystkich wokół ciebie. Gra pozwala rozszerzać własne terytoria, a także tworzyć zamorskie koloni. Zwieńczeniem może być nawet zbudowanie cywilizacji w kosmosie.

Co zaoferuje Realpolitiks:

  • Prowadź dowolne państwo w świecie globalnej dominacji w różnych scenariuszach gry.
  • Ukształtuj system polityczny swojego kraju i zdecyduj o relacjach z innymi narodami.
  • Kształtuj politykę wewnętrzną i zagraniczną oraz mierz się z zagrożeniami ze strony kataklizmów naturalnych, terroryzmu, kryzysów finansowych i nie tylko.
  • Wykorzystaj znane instrumenty polityczne w relacjach międzynarodowych, m.in. poprzez wywiad wpływaj na sprawy wewnętrzne innych krajów.
  • W relacjach z innymi państwami kieruj się moralnością i etyką… lub nie.
  • Rozległe drzewo decyzyjne oraz zróżnicowane mini-scenariusze i wydarzenia losowe gwarantują, że do gry będziesz wracać wielokrotnie.


Poprzedni artykułTrzy gry do wyboru za darmo z kartami graficznymi nVidia
Następny artykułWleńKon 2016 już w najbliższą sobotę w hali sportowej
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.