Niezależne studio The Outsiders zapowiedziało grę o nazwie Project Wight. Akcja tytułu będzie miała miejsce w epoce wikingów, najprawdopodobniej w świecie podobnym do Skandynawii. Gracz wcieli się w rolę potwora, inspirowanego słynną legendą o Grendelu. Początki będą dość trudne, bo gra zaczyna się od bycia małym potworkiem, który szuka pożywienia i uczy się sztuki przetrwania. Z czasem zdobywa kolejne umiejętności oraz wzrasta w siłę.

Project Wight został oparty na silniku Unity. Nie jest znana data oficjalnej premiery. Warto nadmienić, że główny szef studia – David Goldfarb, wcześniej był projektantem gry Battlefield 3, a także dyrektorem PayDay 2. Znając te tytuły możemy liczyć na naprawdę ciekawą propozycję.


Poprzedni artykułTHQ Nordic przejmuje studio NovaLogic i wszystkie jego gry
Następny artykułVRMark – benchmark do testowania wydajności w wirtualnej rzeczywistości
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.