Spółka Blizzard Entertainment stworzyła nowy dział Major League Gaming. Będzie się on zajmował zarządzaniem, działaniem, sprzedażą i dystrybucją programów e-sportowych Overwatch. Nowy działa zachowa swoją nazwę oraz połączy prawie 20 letnie doświadczenie w kwestii organizacji turniejów i rozpowszechniania zawartości.

Projekt ten skupi wokół siebie jednych z najbardziej utalentowanych ludzi w całej organizacji. Będzie pozyskiwał najlepsze i najbardziej błyskotliwe osobistości ze świata sportów tradycyjnych, e-sportu i rozrywki. Będzie także obsługiwać powiązane z MLG kanały medialne. Za ich pośrednictwem będzie transmitowana zawartość e-sportowa zarówno spółki Blizzard, jak i Activision, a także inne najważniejsze wydarzenia związane z grami.

Ponadto powiązane drużyny i technologie staną się bazą operacyjną, centrami partnerskimi i sieciami medialnymi dla Overwatch League oraz Call of Duty World League spółki Activision. Obejmuje to zarządzanie ligą, sprzedaż mediów oraz praw do sponsoringu, reklam czy wykorzystywania wizerunków drużyn; tworzenie zawartości oraz organizację wydarzeń.

Osobny zespół ds. e-sportu będzie nadal bezpośrednio zarządzał światowymi programami e-sportowymi gier Heroes of the Storm, Hearthstone, StarCraft i World of Warcraft. Nawiąże jednak współpracę z nowym działem, by czerpać z niego w zakresie produkcji medialnej, sprzedaży i dystrybucji.


Poprzedni artykułSystem Shock 3 pokazane na grafikach koncepcyjnych
Następny artykułSkórki do Heroes of the Storm z nawiązaniem do anime Neon Genesis Evangelion
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.