Kilka dni temu miały miejsce zamknięte alfa testy gry Battlefield V. Brało w nich udział zamknięte grono graczy oraz dziennikarzy. Była to również świetna okazja do sprawdzenia obecnego sprzętu graficznego dla firm AMD i NVIDIA. Jak zapewne wiecie, karty graficzne GeForce GTX zostały oficjalną platformą sprzętową dla komputerów osobistych. I można by pomyśleć, że będą dominowały. A jednak jest inaczej.

Według ujawnionych wyników, zarówno w rozdzielczości Full HD, jak i 1440p karty graficzne Radeon miały 33% przewagę w wydajności. Co ciekawe, DirectX 11 okazał się o wiele lepszy od DirectX 12. Dziennikarze i gracze nie wiedzą, w czym tkwi ten problem. Aczkolwiek powinno być tak, że wydajność w DX 12 powinna być znacząco większa niż w DX 11.

Warto tutaj jeszcze spojrzeć od drugiej strony. A mianowicie od strony cen i dostępności. Obie jednostki są obecnie wyceniane bardzo podobnie. Ceny na rynku wahają się między 1250 zł, a 1600 zł. Czy to jednoznacznie mówi, że Radeon jest lepszy? Według nas nie i dużo do powiedzenia będą miały zapewne kolejne testy beta.


ŹRÓDŁOpcgamesn.com
Poprzedni artykułTeam Kinguin przegrywa ze Sprout w pierwszym meczu Minora
Następny artykułEuropejski Minor: Dzisiaj dwa mecze
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.