BLAST Pro Series São Paulo 2019 już od piątku

0
58
mibr
mibr

Już w piątek rozpocznie się pierwszy, tegoroczny turniej BLAST Pro Series. Wszystkie zespoły, które wezmą w nim udział spotkają się w państwie Ameryki Południowej – Brazylii, w mieście Sao Paulo.

BLAST Pro Series – jak to się zaczęło?

Pierwszy turniej z serii BLAST Pro Series odbył się 25 października 2017 roku w Kopenhadze. Wtedy to najlepszą drużyną było brazylijskie SK Gaming, które w finale pokonało samych gospodarzy – Astralis. Kolejny turniej odbył się już w 2018 roku w tureckim mieście Stambuł i w zasadzie mieliśmy taką samą sytuację, jeśli chodzi o finał pomiędzy brazylijską oraz duńską formacją, ale tym razem zwycięstwo odnieśli zawodnicy drużyny Astralis.

W roku 2018 miały miejsce dwa turnieje, wspomniany wcześniej w Stambule oraz w Lisbonie, który wygrał Astralis. Warto dodać, że dwa turnieje rok po roku odbyły się w stolicy Danii. Co więcej, Astralis u siebie nie wygrało żadnego z dwóch turniejów.

BLAST Pro Series Copenhagen 2017 – SK Gaming
BLAST Pro Series Copenhagen 2018 – Natus Vincere
BLAST Pro Series Istanbul 2018 – Astralis
BLAST Pro Series Lisbon 2018 – Astralis

BLAST Pro Series Sao Paulo 2019 – informacje

Data: 22.03.2019 – 23.03.2019
Miejsce: Sao Paulo, Brazylia
Drużyn: 6
Pula nagród: 250.000$

Dlaczego lubię turnieje z serii BLAST Pro Series?

Te turnieje są po prostu inne, trwając właśnie dwa dni. Z pewnością różnią się od wszystkich innych, które możemy oglądać. Zauważmy, że większość czasu oglądamy różnego rodzaju ligi, a ten turniej to taka odskocznia i trzeba dodać jedną rzecz, BLAST Pro Series staje się coraz bardziej popularny, bo w tym roku będziemy mieli jeszcze dwa takie turnieje.

Kto może wygrać? Znów Astralis?

Aktualnie Astralis jest najlepszą drużyną na świecie i jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że gdzie oni grają, tam zazwyczaj zwyciężają, więc może być tak, że kolejny, trzeci turniej również będzie należał do nich, aczkolwiek zapewne duża część osób chciałaby, żeby inny zespół wygrał. Dodatkowo, sami Brazylijczycy z MIBR będą mieli swoich kibiców, tak więc zapowiada się myślę jeden z ciekawszych turniejów.


Poprzedni artykułTYLOO i ViCi Gaming zagrają w ESL Pro League Season 9
Następny artykułECS Season 7 Europe Pinnacle Cup: AGO Esports przegrywa z Heroic
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.