Wraz z premierą systemu Windows 10 firma Microsoft wprowadziła zasadę, że jej systemy będą najbardziej aktualne w historii. Polityka ta zbiera swoje żniwa, w postaci niezadowolonych użytkowników. Niektóre z aktualizacji potrafią dość mocno popsuć system. Szczególnie mocno odbiło się to echem w aktualizacji Anniwersary Edition.

Jest jednak sposób na całkowite wyłączenie pobierania i automatycznego instalowania aktualizacji. Poniższy poradnik dotyczy jednakże wyłącznie systemów Windows 10 Pro i wyższych. Ponieważ tylko w nich jest polityka zarządzania zasadami grupy.

Uruchamiamy wyszukiwarkę systemu i wpisujemy: gpedit.msc. Przechodzimy po kolei: Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Usługa Windows Updates. Teraz musimy skonfigurować poszczególne składniki, jak to jest widoczne na poniższym zrzucie ekranu:

Windows 10 Pro - Windows Update

Można także dodać jeszcze pozycję: Nie uwzględniaj sterowników w aktualizacjach systemu Windows. Dzięki temu nie będą się nam pojawiały aktualizacje sterowników graficznych.

Jeżeli zrobiliśmy tak, jak jest na powyższym zdjęciu, to aktualizacje nie będą automatycznie pobierane i instalowane. Trzeba będzie zrobić to ręcznie. Pojawiać się będzie jedynie informacja o aktualizacjach.


Poprzedni artykułMad Catz C.T.R.L. R – mobilny kontroler do gier i gamepad
Następny artykułKilling Floor 2 – idź i zabijaj nieumarłe trupy, jako super żołnierz
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.