Znana wielu overclockerom i entuzjastom komputerowym firma Silicon Lottery ogłosiła zamknięcie swojej działalności. Podano kilka powodów. Na początek należy wspomnieć, że Intel i AMD oferują swoje topowe procesory już mocno podkręcone. Powoduje to, że jest bardzo trudno uzyskać satysfakcjonujące wyniki podkręcania, nie zwiększając przy tym wydzielanego ciepła oraz poboru prądu.

Drugą kwestią jest przejście firmy Intel na lutowany IHS od 9 generacji procesorów Core. Sprawiło to, że delidding całkowicie bezcelowy w kontekście osiągnięcia lepszego chłodzenia. Silicon Lottery twierdzi również, że krótka podaż procesorów odbiła się na ich biznesie i nie byli w stanie dłużej znosić opóźnień w dostawach.

W związku z tym ostatnie zweryfikowane procesory Rocket Lake-S, które znajdują się na liście (choć są na wyczerpaniu) będą sprzedawane do 31 października 2021 roku. Zamówienia i usługi delidding będą wykonywane dla klientów do 30 listopada 2021 roku.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PRZEZsiliconlottery.com
ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułCo dalej z Bubzkjim?
Następny artykułENCE pokonało BIG i awansowało do kolejnej fazy PGL Major Stockholm 2021!
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.