fbpx
Strona głównaSprzętAMD odpowiada na obawy użytkowników w sprawie gwarancji nowych układów Ryzen 2000

AMD odpowiada na obawy użytkowników w sprawie gwarancji nowych układów Ryzen 2000

Jakiś czas temu w sieci wywiązała się dyskusja oświadczeniu gwarancji dla nowych procesorów AMD Ryzen 2000. Chodzi dokładnie o zapis mówiący o tym, że stosowanie chłodzenia innego niż dostarczane z procesorem skutkuje utratą gwarancji.

AMD jednak trzyma rękę na pulsie i śledzi portale społecznościowe. Niedawno wydane zostało oświadczenie wyjaśniające całą sprawę. Okazało się, ze zapisy są bardzo stare i Czerwoni muszą przejrzeć je na nowo i dostosować do obecnie panujących trendów. Zapis dotyczący gwarancji już został zmieniony.

Wentylatory dla AMD Ryzen 2000

Pytanie brzmiało (i nadal brzmi):

Czy gwarancja na mój procesor AMD w pudełku (PIB) będzie ważna jeśli użyję innego radiatora/wentylatora (HSF) niż ten dostarczony w opakowaniu?

Zaktualizowana odpowiedź:

Tak, pod warunkiem, że wybrany system chłodzenia po prawidłowym zainstalowaniu i użyciu, zapewni działanie procesora zgodnie z publicznie dostępną specyfikacją AMD. Stosowanie rozwiązań HSF określonych przez AMD jako niezdolnych do osiągnięcia takiej wydajności lub których użycie może doprowadzić do uszkodzenia procesora, powoduje unieważnienie gwarancji.

Sprawa została więc dość klarownie wyjaśniona. Użytkownicy mogą spać więc spokojnie i nie obawiać się o ciężkie konsekwencje stosowania customowych chłodzeń dla nowych procesorów.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać