Nowa odsłona Polskiej Ligi Esportowej. Poznaliśmy terminarz na najbliższe 3 lata.

1
87
Polska Liga Esportowa
Fot. PLE

Polska Liga Esportowa to turniej, który towarzyszy naszej rodzimej scenie już od wielu lat. Rozgrywki zawsze były prowadzone w oryginalny sposób, a teraz organizatorzy wychodzą z nową, świetną inicjatywą.

Doświadczenie i jakość

Aktywność na scenie od dłuższego czasu jest wartością, którą organizatorzy podkreślają bardzo wyraźnie od samego początku prezentacji swojego nowego pomysłu. Rozgrywki pod nazwą “PLE” miały już 6 sezonów oraz odbyły się dziesięciokrotnie jako event offline. Prócz tego należy także zwrócić uwagę na takie cechy jak chęć współpracy, pełen profesjonalizm czy drużyna wielu osób czuwających nad całym przedsięwzięciem.

Zespół

Skoro mowa o drużynie osób zaangażowanych w projekt to należy ich także wspomnieć. Są to Paweł Kowalczyk, Adam “destru” Gil, Radosław Wójcik, Patryk Wolski, Asia Marks, Bartosz Borowski oraz Wojciech Łozo Łozowski. Nazwiska zdecydowanie rozpoznawalne i kojarzące się z esportem, pozwalające fanom jak i samym zawodnikom zaufać planowi.

Terminarz i cele

Czego jesteśmy pewni to na pewno tego, że rozgrywki mają być jak najbardziej profesjonalne i popularne. Organizatorzy zaznaczają, że idea nie powstała bez powodu. Jasno stawiają sprawę, że to mają być rozgrywki przyciągające największe drużyny i jak najwięcej fanów, również tych, dotychczas niezainteresowanych dziedziną gier komputerowych. Co więcej poznaliśmy już wstępny terminarz kilku wydarzeń. Dotychczas zaplanowano aż 7 eventów, zaczynając od zimy 2020 roku, aż po tą samą porę roku, ale w 2023.

Wsparcie finansowe

Projekty z tak dużym zapleczem i planem nie mogą odbyć się bez wsparcia finansowego. W tym przypadku dowiedzieliśmy się już, że sponsorem rozgrywek zostanie marka LOTTO, a inwestorem – znany, polski sportowiec – Marcin Gortat. Na samym wydarzeniu ogłaszającym całe przedsięwzięcie pojawiło się także wiele innych znanych osobistości z różnych branż. Byli to między innymi: Piotr Skowyrski, Jarosław Jarząbkowski, Jakub Wesołowski, Robert Burneika, Rafał Maślak czy popularny youtuber “Blowek”. Jak widać pomysł już od samego początku przyciąga duże osobistości.

Nie znana jest jeszcze pula nagród, ani wiele innych szczegółów, ale o tym dowiemy się na pewno w odpowiednim czasie.

Pełen opis projektu możemy przeczytać na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Esportowej.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułIzako Boars pokonuje ALTERNATE aTTaX w kolejnym meczu turnieju Nine to Five 2
Następny artykułCORSAIR iCUE: integracja z Hyper Scape i wsparcie dla ASUS Aura

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.