Polska Liga Esportowa 2017 jest już po połowie sezonu. Do jego zakończenia pozostały już tylko dwa tygodnie. Tuż po nich cztery najlepsze drużyny, grające w Counter Strike: Global Offensive i League of Legends wezmą udział w playoffach. Pierwszego zwycięzcę Polskiej Ligi Esportowej poznamy w połowie lipca. Pojedynki najlepszych polskich drużyn można śledzić na kanale ESPORTNOW w twitch.tv.

Same rozgrywki Polskiej Ligi Esportowej gromadzą przed monitorami tysiące fanów e-sportu z całej Polski. Każdego dnia można śledzić poczynania 80 graczy, którzy reprezentują 16 zespołów. Łączna pula nagród wynosi 240 000 zł. Mecze odbywają się od niedzieli do wtorku o stałej porze. Rozgrywki komentowane są przez Piotra „Izaka” Skowyrskiego czy Damiana „Nervariena” Ziaję. Pojedynki można śledzić na kanale ESPORT NOW w twitch.tv

Polska Liga Esportowa, wspierana przez Play, Sprite, ASUS ROG, LG Polska oraz Twitch, przyciąga nie tylko graczy, ale też widzów. 101 godzin transmisji zostało obejrzanych w sumie 1 616 640 razy, przez 148 500 osób.

Dzięki rozgrywkom PLE rodzą się też nowe talenty polskiej sceny e-sportowej. Kilku graczy zostało zauważonych przez zagraniczne zespoły. Marcin „IceBeasto” Lebuda został rezerwowym w H2k Gaming, a Karol „t4nk” Słomka trafił do vice-lidera meksykańskiej ligi, by walczyć o wyjazd na Mistrzostwa Świata League of Legends.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na scenie od dłuższego czasu jest wartością, którą organizatorzy podkreślają bardzo wyraźnie od samego początku […]