Galax zapowiedział kartę graficzną GALAX GeForce RTX 3060 Metaltop Mini [FG]. Bazuje ona na rdzeniu GA106-302 i ma wbudowaną blokadę LHR, zapobiegającą wykorzystaniu przez górników kryptowalut. Rozszerzenie FG oznacza For Gamers, co powinno w teorii odstraszyć osoby kopiące kryptowalut, ale wszyscy wiemy, czym to się kończy 🙂

Podstawowa specyfikacja rdzenia

Sercem karty GALAX GeForce RTX 3060 Metaltop Mini [FG] jest wcześniej wspomniany układ GP106-302, mający 3584 rdzeni CUDA, 112 jednostek teksturujących i 64 jednostki renderujące. Prócz tego mamy jeszcze 28 jednostek RT (obliczenia ray tracingu) oraz 112 jednostek Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się). Karta ma jeden tryb działania, w którym taktowanie podstawowe wynosi 1320 MHz i w trybie Boost wzrasta do 1777 MHz.

Producent zadbał również o 12 GB pamięci GDDR6 na 192-bitowej szynie danych. Ich efektywne taktowanie wynosi 15 000 MHz. TDP karty wynosi 170 Watów.

Budowa karty i chłodzenie GALAX GeForce RTX 3060 Metaltop Mini [FG]

GALAX podszedł do budowy karty z pełną starannością. Jeżeli spojrzymy na nazwę, to jest tam zawarty opis obudowy, którą wykonano z metalu, pomalowanego na kolor biały. Wewnątrz znajduje się radiator, który schładza rdzeń. Producent zaimplementował technologię 0 dB, co oznacza, że przy niskich temperaturach, całość pracuje w zupełnej ciszy.

Na śledziu znajdziemy takie złącza, jak: HDMI 2.1 oraz 3 x DisplayPort 1.4a.

Dostępność modelu

Według informacji ze strony karta GALAX GeForce RTX 3060 Metaltop Mini [FG] ma być dostępna w niedługim czasie w Chinach. Nie wiadomo, czy producent ma zamiar wydawać ją na innych rynkach. Dodajmy, że w ofecie GALAX jest aż 155 różnych modeli kart graficznych GeForce RTX 3060. Mamy nadzieję, że karta pojawi się na rynku europejskim w rozsądnych cenach.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PRZEZbilibili.com
ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułPrzed nami faza play-off Intel Extreme Masters Winter 2021
Następny artykułDomek: to idealny moment aby przełamać passę i podreperować swój wizerunek pod sam koniec roku
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.