Strona głównaSprzętKarty graficznePalit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB – nowa karta graficzna

Palit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB – nowa karta graficzna

Karta graficzna Palit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB będzie ciekawą propozycją do 1000 zł. Według pierwszych testów model ten jest tylko o 20% wolniejszy od GeForce RTX 3050 8 GB, a oferuje zasilanie jedynie ze złącza PCIe. TDP karty wynosi zaledwie 70 Watów.

Firma Palit wprowadziła do oferty kartę graficzną Palit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB. Model ten został oparty na rdzeniu AD107-325, czyli należącym do architektury Ada Lovelace. Jest to jedna z kilku kart graficznych z rodziny GeForce RTX 3050 6 GB w formacie Small Form Factor.

Specyfikacja karty

Chip został wyposażony w 2304 rdzenie CUDA, 80 jednostek teksturujących oraz 40 jednostek renderujących. Prócz tego mamy jeszcze 20 jednostki RT (obliczenia ray tracingu) oraz 80 jednostek Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się).

Jeżeli chodzi o pamięć to znajdziemy 6 GB pamięci GDDR6 na 96-bitowej szynie danych. Taktowanie wynosi 14 GHz. Daje to przepustowość na poziomie 168 GB/s. TDP ustawiono na zaledwie 70 Watów.

Taktowania rdzenia na karcie Palit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB wynoszą:

  • w trybie Podstawowym: około 1042 MHz.
  • w trybie Boost: do 1470 MHz.

Budowa zewnętrzna i chłodzenie

Wymiary karty Palit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB wynoszą 162 x 117 x 40 mm i zajmuje dwa sloty. Do przesyłania danych wykorzystywana jest szyna w oparciu o standard PCI Express 4.0 x8. Na śledziu znajdziemy wtyczki DisplayPort 1.4a, HDMI 2.1 i Dual-Link DVI.

Firma zrobił własną konstrukcję płytki PCB oraz samego radiatora. Radiator ma pokaźne rozmiarty i styka się z najważniejszymi elementami na płytce PCB. Jest to całkowicie pasywna konstrukcja, która nie generuje hałasu. Jeżeli ktoś chce, to może na niej umieścić wentylator typu Slim, co powinno drastycznie poprawić chłodzenie.

Dodatkowo mamy informację na stronie:

Zaleca się użycie wentylatorów systemowych, aby ułatwić wydajne rozpraszanie ciepła z karty graficznej (odniesienie: 2 wentylatory 140 mm z przodu + 1 wentylator 140 mm z tyłu). Wydajność chłodzenia zależy od skuteczności radiatora i przepływu powietrza w obudowie.

Oprogramowanie

Do zarządzania kartą Palit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB można wykorzystać oprogramowanie ThunderMaster. Umożliwia ono ustawienie kolorów podświetlenia oraz monitoring naszej karty graficznej.

Cena i dostępność karty Palit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB

Seria Palit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB trafiła już do sprzedaży. Lokalna dostępność zależy od regionalnych dostaw.

Źródło: www.palit.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać