Domek: to idealny moment aby przełamać passę i podreperować swój wizerunek pod sam koniec roku

0
116
BLAST Premier: Spring Groups 2024
Fot. facebook.com/domekcs

Przed nami ostatni w tym roku turniej Counter-Strike: Global Offensive – BLAST Premier World Finals 2021. O samym turnieju porozmawiałem z komentatorem e-sportowym Dominikiem “Domkiem” Nowakowskim.

Michał Urban: Przed nami ostatni tegoroczny turniej Counter-Strike: Global Offensive – BLAST Premier World 2021. Który zespół według Ciebie jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa?

Dominik “Domek” Nowakowski: Ten rok na pewno będzie kojarzony z dominacją Na’Vi w wielu turniejach. Więc jeżeli widzimy ten zespół w turnieju to od razu wyłania nam się również faworyt. Liczę jednak na zmianę, która może właśnie nastąpi podczas tego turnieju, aby dodać trochę więcej kolorów do naszego świata e-sportu.

Czy BLAST Premier World Final 2021 w jakiś sposób będzie podsumowaniem rywalizacji i prezentacji drużyn w całym roku? Wiadomo, że nie wszystkie zespoły wezmą w nim udział, ale dla tych które zagrają.

Oczywiście, że tak. Na pewno jest to okazja dla s1mple’a aby przypieczętować dominację swojej ekipy w tym roku, chociaż warto podkreślić, że nie tylko oni startują w tym turnieju. Dla Astralis to może być początek ich odrodzenia, w nowym, świeżym składzie. G2 będzie chciało odpowiedzieć za Majora a Vitality nie chce zakończyć tego roku jako ten “drugi i trzeci zespół”.

Jaki to był rok w roli komentatora dla Ciebie? Jakbyś porównał siebie teraz jako komentatora, do tego, co było w poprzednich latach?

Mocno powiedziane, ponieważ moja kariera komentatora tak na prawdę trwa około 1,5 roku. Zdaje sobie z tego sprawę, że jest to niewielki staż w porównaniu do innych czynnie działających komentatorów, ale jestem dumny z tego w jak krótkim czasie zdobyłem bezcenne doświadczenie. Dla mnie ten rok był niezwykle pracowity i pod wieloma względami unikatowy. Liczę, że nadchodzący 2022 również będzie dla mnie wyjątkowy i przepełniony emocjami z e-sportu.

Poznaliśmy mecze, w których będzie toczyć się rywalizacja. Który według Ciebie mecz będzie najciekawszy?

Na tego typu turniejach wszystkie spotkania są ciekawe, ponieważ posiadają swój unikalny charakter. Natomiast jeżeli miałbym wytypować spotkania, które rozgrzeją nas w te coraz zimniejsze dni to na pewno będzie to pojedynek Astralis vs Vitality i Heroic vs Gambit. Kolejnej etapy turnieju to już jazda bez trzymanki.

Czy to może być wyrównany turniej?

Szczerze na to mocno liczę. Turniej z takimi drużynami nie może być aż tak oczywisty. Zapewne nie tylko mi znudziło się oglądać Na’Vi, które non stop zwycięża i tym samym ogranicza emocje związane ze spotkaniami/turniejami. BLAST Premier World Final 2021 to idealny moment aby przełamać passę i podreperować swój wizerunek pod sam koniec roku.

Który z dotychczasowych turniejów BLAST był dla Ciebie najbardziej widowiskowy?

Na pewno BLAST Premier Fall Final 2021, a powód wydaje mi się oczywisty. Oprawa całego turnieju była niesamowita i nie tylko na mnie zrobiła spore wrażenie, ponieważ w Internecie aż roiło się od próśb aby to właśnie BLAST Premier wziął kolejnego Majora. Niestety nie tak dawno mogliśmy się dowiedzieć, że sama organizacja nie stara się jednak o takowe wydarzenie.

Poza BLAST, chciałbym Cię zapytać o zmiany w składach, które prawdopodobnie będą. Czy Twoim zdaniem 2022 rok będzie inny pod względem drużyn, rywalizacji na światowej scenie?

Każdy rok jest zupełnie inną historią pisaną też przez innych zawodników oraz drużyny. Moim zdaniem na tym polega piękno e-sportu i tego również możemy się spodziewać. Astralis zmieniło swój skład w znaczącym stopniu, w Vitality również zaczną się roszady a sam kennyS, który nie tak dawno chciał przejść na Valoranta, teraz mówi o powrocie do CS’a. Ciężko dokładnie przewidzieć co nas czeka, ale jedno jest pewne – nudzić się w 2022 roku na pewno nie będziemy.

Jak ocenisz światową scenę CS:GO patrząc na poprzednie lata i obecny rok? Jak to według Ciebie wyglądało?

Na przestrzeni tak naprawdę jednego roku, ile się zmieniło, a co dopiero jeżeli mielibyśmy analizować kilka lat wstecz. Mam wrażenie, że scena CS:GO nie jest już tak bardzo porywająca/sentymentalna, jak kiedyś. Może odczuwam takie sygnały przez brak turniejów na żywo w takiej ilości co 2-3 lata temu. Wierzę jednak, że nachodzący nowy rok będzie świeżym i nowym rozdziałem, który nas wciągnie jeszcze mocniej w CS-a niż kiedykolwiek.

Jak ocenisz rozwój turniejów z serii BLAST Premier w tym roku, a w poprzednich latach?

Myślę, że ten postęp możemy zauważyć z turnieju na turniej, a nie nawet z perspektywy kilku lat. BLAST dzisiaj robi unikalne turnieje i kojarzy się z rywalizacja na wysokim poziomie, przez co jest tak chętnie oglądany a sami zawodnicy również mocno angażują się w wywiady i wydarzenia. Mam ogromną nadzieję, że dojdziemy do momentu, w którym każdy turniej od BLAST Premier będzie realizowany na żywo z publicznością.

Czy BLAST Premier World Finals 2021 może w jakiś sposób różnić się od poprzednich turniejów? Turniej będzie bez udziału publiczności.

Kiedy dowiedziałem się, że turniej odbędzie się w formie studio, nie ukrywam, trochę mnie ten fakt podłamał. Szczególnie po tym, jak mogliśmy odczuć obecność kibiców w arenie na ostatnim turnieju, nawet podczas transmisji online. Nie pozostaję nam nic innego, jak liczyć na mocne starcia.

Warto przeczytać: Kto z kim zagra na BLAST Premier World Finals 2021?

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułGALAX GeForce RTX 3060 Metaltop Mini [FG] – nowa karta?
Następny artykułFinał Intel Extreme Masters Winter 2021!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.