Zdaniem Kamila – Czego powinniśmy spodziewać się teraz po Astralis? – felieton

0
75
gla1ve
gla1ve

Właśnie dowiedzieliśmy się o zmianie w składzie zespołu Astralis. Patrick „es3tag” Hansen stracił miejsce w drużynie, a zyskał je Lukas „gla1ve” Rossander. Doświadczony prowadzący wrócił do gry po blisko czterech miesiącach przerwy. W jaki sposób wykorzysta wszystkich graczy duńska organizacja i czy będzie to przepis na sukces?

Lukas i jego problem

W maju 2020 roku 25-latek ogłosił za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że jest w złym stanie i czuje stres oraz wypalenie. Wtedy społeczność pierwszy raz dobrze zrozumiała z jakimi problemami muszą na co dzień mierzyć się tacy zawodnicy. W opinii publicznej długo panowało przeświadczenie o tym, że to jest prosty zawód, który niekoniecznie sprawia wiele kłopotów. Jednak po tym jak i kilku kolejnych oświadczeniach (między innymi kolegi z drużyny – Andreasa “Xyp9x’a” Højsletha fani Counter-Strike’a zaczynają rozumieć jak presja wyników, czy przemęczenie treningiem może wpłynąć na człowieka. W końcu to są tylko ludzie, nie? 

Roszady w drużynie

Po odejściu na rezerwę dwóch zawodników, duńska organizacja musiała znaleźć godnych następców. Pierwszym wyborem okazał się być ówcześnie nieaktywny zawodnik Jakob “JUGi” Hansen, natomiast drugim wcześniej kupiony w celu stworzenia 6-osobowego składu – Patrick “es3tag” Hansen. W składzie z tą dwójką nie mogliśmy jednak zobaczyć ich ani razu. Drugi z graczy mógł dołączyć do zespołu dopiero wraz ze startem lipca, zaś pierwszy do tego czasu zdążył ją opuścić. W miejsce Jakoba pojawił się gracz MAD Lions Lucas “Bubzkji” Andersen. W zespole z Lucasem Andersenem oraz Patrickiem Hansenem Astralis rozegrało ESL One Cologne 2020 w regionie europejskim. Tam, ostateczny rezultat był nie najgorszy, ponieważ drużyna osiągnęła 5-8 miejsce. To jednak nie wystarczyło i po zaledwie jednych rozgrywkach znowu musimy oglądać zmiany. Do składu melduje się Lukas „gla1ve” Rossander i to on na razie może liczyć na miejsce w pierwszej drużynie. 

Aktualny skład prezentuje się następująco:

  • Nicolai “dev1ce” Reedtz
  • Peter “dupreeh” Rasmussen
  • Lukas „gla1ve” Rossander
  • Emil “Magisk” Reif
  • Lucas “Bubzkji” Andersen
  • Danny “zonic” Sørensen (trener)
  • Patrick “es3tag” Hansen (rezerwowy)
  • Andreas “Xyp9x” Højslethfani (rezerwowy)

Co zrobi Astralis?

Ciągłe zmiany i aż 7 zawodników. W jaki sposób chce tym zarządzać organizacja i jak mieliby wymieniać się gracze po między spotkaniami, czy całymi turniejami? Na te pytania poznamy odpowiedź  niedługo śledząc poczynania duńskiej drużyny.

Najbliższy test dla zespołu będzie miał miejsce już teraz, ponieważ od dzisiaj zaczynają się zmagania w 12 sezonie ESL Pro League. Astralis będzie musiało stawić czoła takim ekipom jak Complexity, FaZe, Vitality, mousesports, NiP, fnatic oraz Spirit.

Wszystkie mecze możemy oglądać na oficjalnych kanałach ESL za pośrednictwem platformy twitch.tv

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułDo składu Astralis po urlopie wraca Lukas “gla1ve” Rossander
Następny artykułx-kom AGO pokonuje Heroic w drugim meczu ESL Pro League Season 12!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj