Wczoraj rozpoczął się DreamHack Open November 2020, na którym grają reprezentanci Illuminar Gaming, którzy awansowali na turniej główny, dzięki zwycięstwu w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2020. Wszystko wyglądałoby dobrze, gdyby nie fakt, że we wczorajszym pierwszym meczu Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy byli wręcz zdominowani przez swoich rywali z rosyjsko-kazachskiego składu Gambit Esports, a w meczu decydującym zagrali w fińskim KOVA Esports.

No to może od początku, jak to było z Illuminar Gaming?

Tak jak napisałem wcześniej, podopieczni Adriana “IMD” Piepera awansowali na DreamHack Open November 2020 wygrywając na ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2020. Wszyscy byli zadowoleni, bo jest to jeden z większych turniejów tej rangi na świecie i dobrze byłoby zobaczyć polską formację, która prezentuje się dobrze na światowej scenie Counter-Strike’a. Szczególnie czekaliśmy na pierwszy mecz, w którym Illuminar Gaming podejmowało Gambit Esports, w składzie którego gra doświadczony Kazach – Abay “Hobbit” Khassenov, z którym Gambit wygrało PGL Major Kraków w 2017 roku. Wtedy w drużynie grał znany przede wszystkim z Natus Vincere – Danil “Zeus” Teslenko.

Ten mecz zupełnie nie wyszedł Polakom

To w sumie jedyne słowa, które można powiedzieć o meczu Illuminar przeciwko Gambit Esports. Pierwszą mapą rywalizacji był Mirage, na którym od początku Abay “Hobbit” Khassenov i jego koledzy dyktowali swoje warunki gry, a polski skład mógł jedynie patrzeć na powiększający się z każdą rundą wynik dla swoich oponentów. Gambit Esports w pierwszej połowie grało wręcz rewelacyjnie, wygrywając pierwszą połowę aż 13:2. Wydawało się, że w drugiej połowie gra polskich zawodników będzie zdecydowanie lepsza, bowiem wygrali oni rundę pistoletową oraz kolejne dwie, ale nic z tego. W rezultacie Gambit pokonało Illuminar Gaming wynikiem 16:5.

Na Dust 2 w sumie podobnie

Drugą mapą był Dust 2, na którym Illuminar Gaming również nie za bardzo dawało radę ze swoim przeciwnikiem. O ile po stronie broniącej pierwsze dwie rundy były wygrane, to później oddana inicjatywa rywalom z rosyjsko-kazachskiego składu i mieliśmy dokładnie taki sam obraz gry, jak na Mirage’u i ponownie całkowita dominacja ze strony Gambit Esports. W rezultacie, Illuminar Gaming przegrało z Gambit wynikiem 16:7. 

Illuminar Gaming vs. Gambit Esports 0:2
Mirage: 5:16
Dust 2: 7:16

Zapraszamy również do wywiadu z Andrzejem “Śledziu” Śledziem – członkiem organizacji Illuminar. Więcej informacji o turnieju na oficjalnej stronie DreamHack.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułMichalina “Młoda” Chudzińska: “Każdy mecz to nowe doświadczenia, z których tylko czerpiemy korzyści” – wywiad
Następny artykułIlluminar Gaming pokonało KOVA Esports na DreamHack Open November
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.