Michalina “Młoda” Chudzińska: “Każdy mecz to nowe doświadczenia, z których tylko czerpiemy korzyści” – wywiad

0
258
izako boars
izako boars
Nasza redakcja miała przyjemność porozmawiać z Michaliną “Młodą” Chudzińską, zawodniczką organizacji Piotra “izaka” Skowyrskiego – Izako Boars Ladies. Michalina opowiedziała naszej redakcji m.in o składzie, rywalizacji na Ambush Female Cup. 

Michał Urban: Grałyście podczas Ambush Female Cup. Można również śmiało powiedzieć, że była to „polska” grupa. Wyszłyście z grupy z pierwszego miejsca, wygrywając trzy mecze i żadnego nie przegrywając. To jest coś fenomenalnego. Jak wam się grało w fazie grupowej, szczególnie przeciwko Arcane Wave i mixowi HaLkoooo?

Michalina “Młoda” Chudzińska: Kilka dni wcześniej kiedy poznałyśmy grupę, wywołało to w Nas pewną ekscytację. Każda z Nas była świadoma tego, że poświęcony czas na wspólną grę, zaowocuje. Tak się stało, kiedy zdominowałyśmy grupę. Grało Nam się świetnie, wspólnie się napędzałyśmy, a atmosfera była kosmicznie pozytywna! Gra na obie polskie drużyny była fajnym testem sprawdzającym  gdzie aktualnie jesteśmy. Było naprawdę dobrze, starałyśmy się kontrolować wszystkie spotkania, a sam wynik na to wskazuje.

Jeśli chodzi o wasze wyniki meczowe w grupie, są wręcz dominujące rywalki. Widać, że pracowałyście i przepracowałyście doskonale wszystkie aspekty w grze. Czy w jakiś sposób przygotowywałyście się pod ten turniej

Michalina “Młoda” Chudzińska: Pracujemy ciągle stałym rytmem. Nie zostało nic zmienione pod ten turniej. Myślę, że to kwestia czasu i cierpliwości kiedy zaczyna to wyglądać jak pełna i solidna układanka. Wciąż pracujemy, aby stać się jeszcze lepszymi 😉

Podczas letniej edycji zajęłyście w grupie 2. miejsce. Po wynikach widać, że zdominowałyście w grze swoje rywalki. Na obecnej edycji turnieju również, tym bardziej że tutaj było pierwsze miejsce w grupie. Michalina, to naprawdę bardzo dobry rezultat.

Michalina “Młoda” Chudzińska: Tak, zgadzam się to bardzo dobry wynik. W tej edycji pokazałyśmy, że stać Nas na wiele więcej, a ta maszyna dopiero się rozpędza 😀

Po zmianach, które były w drużynie, teraz możecie skupić się już tylko i wyłącznie na treningu i meczach. Jak wam się gra w tym składzie?

Michalina “Młoda” Chudzińska: Myślę, że zmiany które nastąpiły to była najlepsza rzecz jaka mogła spotkać tą drużynę. Pomimo różności indywidualnych jakie w sobie mamy jest idealnie, każda czuję że nie mogła lepiej trafić. Mogę porównać nasz skład do pięciu, różnego rodzaju puzzli, które po złożeniu tworzą cudowny obraz. Stabilna całość, która ma ogromną szansę na sukces. Fakt bywa wybuchowo (:D), ale tak dobrałyśmy się charakterami, że potrafimy szybko łagodzić sprzeczki.

Teraz przygotowujecie się do kwalifikacji do DreamHack Showdown Winter 2020. Stawiacie się w roli faworytek do awansu na turniej główny?

Michalina “Młoda” Chudzińska: Myślę, że w ostatnim czasie udowodniłyśmy swoją wartość. Mamy przed sobą jasny cel, a nim jest awans do głównego turnieju DreamHack Showdown Winter 2020. Zrobimy wszystko aby tak się stało, aby kolejna drużyna mogła godnie reprezentować Polskę na tak prestiżowym turnieju.

Czy wiecie z jakimi oponentkami w kwalifikacjach będzie grać, czy na razie nic nie wiadomo?

Michalina “Młoda” Chudzińska: Na ten moment nic jeszcze nie wiemy. Domyślamy się, że pojawią się drużyny, z którymi już miałyśmy do czynienia.

Wracając jeszcze do pytania o DreamHack i kwalifikacje. Jesteście jedną z lepszych, jak nie najlepszych damskich formacji w Polsce, gracie dobrego Counter-Strike’a, wychodzicie z grupy, świetna gra w fazie play-off. Aż miło ogląda się waszą grę. Czy widzisz jednak jakieś kwestie, w których możecie grać jeszcze lepiej?

Michalina “Młoda” Chudzińska: Oczywiście, że tak. Jak wcześniej wspomniałam jest jeszcze wiele pracy przed Nami, zarówno indywidualnej jak i drużynowej. Z każdym tygodniem czy miesiącem będziemy eliminować coraz więcej błędów, aby w przyszłości osiągać tylko topowe wyniki.

Czym dla Was różnił się ten turniej od poprzedniego, składy, drużyny, coś innego?Jako zawodniczki jesteście zespołem doświadczonym. To również ma wpływ na Waszą doskonałą grę?

Michalina “Młoda” Chudzińska: Jeśli chodzi o poprzednią edycję Ambush, to nie zmieniło się za wiele. Wystąpiły podobne drużyny co w zeszłym turnieju. Myślę, że doświadczenie które zbieramy z każdym meczem pozwala Nam coraz swobodniej grać. Jak widać czynimy progres, a to dopiero początek.

Jako zespół wolicie grać na drużyny z poza granic Polski, czy jednak lepiej wam się gra na polskie formacje, mixowe?

Michalina “Młoda” Chudzińska: Jeśli chodzi o scenę female to zdecydowanie wolimy grać na zespoły spoza granic Polski. Czujemy, że wielkimi krokami zbliżamy się do poziomem do najlepszych drużyn. To jest naprawdę mega uczucie, kiedy po ostatnich wynikach meczów widać, że niewiele Nam do nich brakuje. Każdy mecz to nowe doświadczenia, z których tylko czerpiemy korzyści. Na polskiej scenie zawsze czuje się ten lekki dreszczyk emocji. Szczególnie grając na mix, a to jeszcze większa niewiadoma. Jednakże, każda wygrana pozytywnie Nas nakręca!

Czyli rozumiem, że teraz to tylko i wyłącznie przygotowania do kwalifikacji?

Michalina “Młoda” Chudzińska: Następne 2 tygodnie poświęcamy tylko na przygotowanie do kwalifikacji. Jest to niewiele czasu, ale wierzę w Nas że jesteśmy udoskonalić naszą grę.

Jakby nie patrzeć, turnieje o takiej randze jak DreamHack to też okazja dla Was, aby zagrać na tym najwyższym poziomie.

Michalina “Młoda” Chudzińska: Dokładnie tak, turniejów dla kobiet o takiej randze jest niewiele. Mam nadzieję, że uda Nam się pokazać tylko to co najlepsze. Każda z Nas postara się dać z siebie 120%, aby osiągnąć zaplanowany cel. Życz Nam powodzenia i trzymaj kciuki za awans!

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułJulia “JuLKaa” Marek: “Jesteśmy pewne swoich umiejętności i wierzymy, że możemy pokonać największych faworytów.”
Następny artykułNieudany początek Illuminar Gaming na DreamHack Open November 2020. Porażka z Gambit
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.