Heroic rozwiązuje kontrakt z HUNDENEM!

1
38
HUNDEN
Fot. DreamHack - Stephanie "Vexanie" Lindgren

Nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy, a co za tym idzie, kariera esportowa duńskiego trenera Nicolaia “HUNDENA” Petersena. Do dzisiaj HUNDEN był trenerem składu Heroic, które postanowiło że rozwiąże z nim kontrakt. 

Największym zaskoczeniem była wiadomość przed samym turniejem Intel Extreme Masters Cologne 2021, w której było napisane, że HUNDEN nie zjawi się w niemieckim mieście ze swoimi podopiecznymi, a co więcej, nie zostało to również wyjaśnione, dlaczego. 

Na początku lipca, tuż przed IEM Cologne 2021, zespół Heroic jednogłośnie postanowił, że Pan Petersen nie będzie uczestniczyć w turnieju z powodu poważnych problemów w kwestii zaufania. Po tym Pan Petersen zablokował członkom drużyny dostęp do folderu z taktykami” – czytamy w komunikacie wydanym przez organizację Heroic. Było prowadzone śledztwo w tej sprawie, które pokazało że na blokadzie się nie skończyło, natomiast sam trener – według źródła – przekazywał informacje konkurentom swoich zawodników.

Organizacja uznała, że jest to naruszenie warunków, które były zapisane w kontrakcie i natychmiastowo go rozwiązała. Już wczoraj Nicolai “HUNDEN” Petersen wydał oświadczenie, że nie będzie dalej kontynuował współpracy z Heroic. Ale to nie koniec, bo na zgłoszeniu do ESL oraz do ESIC nie skończyło się, a cała sprawa będzie toczyć się w sądzie. 

– Zespół Heroic jest zszokowany zachowaniem Nicolasa i głęboko zasmucony, że w ten sposób zawiódł swoich kolegów z zespołu. Zwłaszcza że wcześniej podjęliśmy trudną decyzję, by po zawieszeniu z powodu coach buga dać mu drugą szansę. Jego zachowanie przeczy wszystkiemu, za czym opowiadamy się w Heroic” – skomentowali założyciele duńskiej organizacji.

We wczorajszym komunikacie HUNDEN zaprzeczył, że podawał informacje innym osobom o swoim zespole. Nie wiadomo, co dalej z Duńczykiem. Warto dodać, że Nicolai “HUNDEN” Petersen miał – prawdopodobnie – dołączyć do Astralis.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułFidelityFX Super Resolution udostępnione na łamach GPUOpen
Następny artykułMathias “MSL” Lauridsen tworzy własny skład
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj