Fenomen FaZe Clan

0
90
FaZe Clan
Fot. ESL

FaZe Clan od początku 2022 roku fascynuje mnie swoją grą. Finn „karrigan” Andersen i jego koledzy doskonale zaprezentowali się podczas pierwszego turnieju, jakim był BLAST Premier Spring Groups 2022, a później zwyciężyli na turnieju w Polsce – Intel Extreme Masters Katowice 2022. Jednak tutaj zrobili coś niezwykłego, coś co spowodowało, że powiedziałem: FaZe Clan, jesteście niesamowici.

Dobra gra na BLAST

BLAST Premier Spring Groups 2022 dla wielu zespołów był pierwszym turniejem w tym roku i nie było do końca jeszcze wiadomo, jak drużyny się zaprezentują. W czasie przerwy świątecznej do FaZe Clan dołączył Estończyk Robin „ropz” Kool, który wcześniej reprezentował europejski skład niemieckiej organizacji MOUZ.

Sam byłem ciekaw, jak zaprezentuje się FaZe Clan, ale jak widać, zaprezentowali się całkiem dobrze. W fazie Play-In Stage podczas BLAST Premier Spring Groups 2022 pokonali BIG, natomiast już w fazie grupowej pokonali amerykańskie Team Liquid, chociaż z drugiej strony musieli uznać wyższość reprezentantów Team Vitality. Natomiast zrewanżowali się francusko-duńskiemu zespołowi w finale grupy C.

FaZe Clan na Intel Extreme Masters Katowice 2022, czyli od Play-In do zwycięstwa

I teraz przejdę do tego, jak Finn „karrigan” Andersen i jego koledzy zagrali podczas Intel Extreme Masters Katowice 2022. Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji w fazie Play-In, amerykańska organizacja poinformowała o tym, że zagra ze zmiennikiem, którym był Justin „jks” Savage, bowiem podstawowy zawodnik Robin „ropz” Kool miał problemy zdrowotne i to wykluczyło Estończyka na grę w całej fazie Play-In. Wtedy nie było wiadomo też, jak zaprezentują się podopieczni Roberta „RobbaNa” Dahlstroma. Jednak w pierwszym meczu pokonali Sprout, a następnie MOUZ i tym samym awansowali do fazy grupowej. W fazie grupowej do składu dołączył już Robin „ropz” Kool i tam Russel „Twistzz” Van Dulken i jego zespół wygrał z amerykańskim zespołem Team Liquid, a następnie pokonał Fnatic, ale musiał uznać wyższość Oleksandra „s1mple” Kostylieva i jego drużyny, przegrywając z Natus Vincere.

Awansując do fazy Play-off, która odbywała się na scenie w Spodku, FaZe Clan poinformował o tym, że Havard „rain” Nygaard z powodów zdrowotnych nie będzie mógł zagrać w Spodku i do drużyny w roli zmiennika ponownie dołączył Justin „jks” Savage. W ćwierćfinale FaZe Clan pokonał Gambit Esports, następnie Heroic, a w wielkim finale G2 Esports. Patrząc przez pryzmat tego, z jakimi problemami musieli zmierzyć się reprezentanci amerykańskiej organizacji podczas samego turnieju, zrobili coś, czego bym się nie spodziewał.

Następnie, Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy rywalizowali w ramach ESL Pro League Season 15, gdzie od początku ich gra nie wyglądała za dobrze, bo zaczęli od dwóch przegranych meczów, najpierw z ENCE, a następnie z Outsiders i wydawało się, że odpadną z dalszej rywalizacji, a później jednak zaprezentowali się rewelacyjnie, wygrywając ze Sprout, Team Vitality i FURIĄ Esports, awansując do fazy play-off.

Warto przeczytać: FaZe Clan pokonał G2 Esports na Intel Extreme Masters Katowice 2022.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułRecenzja klawiatury KFA2 STEALTH-03
Następny artykułSzósta edycja OKSE odbędzie się już 8 kwietnia! Kongres wraca z udziałem publiczności
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.