Przez ostatnie dwa tygodnie było mi dane testować mysz Hama uRage Reaper evo. Zadaje sobie teraz pytanie – dobry średniak czy średnia próba uderzenia w rynek dla profesjonalnych graczy.

Hama uRage Reaper evo.

Myszka posiada wbudowany sensor optyczny Avago Gaming Sensor. Czułość sensora można ustawić w czterech trybach: 600, 1200, 1800 oraz 2400 DPI. Konkretną wartość sygnalizują 4 diody LED, umieszczone z tyłu myszki.

Hama uRage Reaper evo.Pod przyciskami umieszczono przełączniki marki OMRON, które mają wytrzymać do 50 milionów kliknięć. Kabel z końcówką USB umieszczono w solidnym oplocie, a jego długość wynosi 180 cm. Ślizgacze zostały wykonane z teflonu i dobrze sprawdzają się na biurku, czy podkładce.

Hama uRage Reaper evo.

Samo w sobie peryferium jest dobrze spasowane i nic nie trzeszczy. Wykonane jest z plastiku, ale niestety od góry jest to plastik błyszczący, który odbija światło, zbiera odciski palców i powoduje, że ręka się dziwnie poci. Wspomniana wcześniej opcja regulacji czułości w myszce, inna jest na pulpicie, a inna w grach. Skutkuje to tym, że trzeba zwiększyć czułość na myszce, lecz może to nie wystarczyć i regulacja jej musi nastąpić również w ustawieniach gry. Gryzoń posiada podświetlenie w kolorze niebieskim, lecz możemy wyłączyć tą opcję switch’em pod myszką. To rozwiązanie jest trochę stereotypowe.

Hama uRage Reaper evo.

No dobra, ale musiało być coś na plus, prawda? Owszem, myszka wspaniale leży w ręce, boki są z matowego plastiku, więc nie wyślizguje się z dłoni. Klik jest wyczuwalny. Po podkładce porusza się dobrze. Kółko chodzi dobrze. Nie jest luźne, ale nie trzeba użyć dużego nacisku by je ruszyć. Dobrze też grało mi się w gry typu FPS, RPG czy TPP.

Hama uRage Reaper evo.Podsumowując, jest to naprawdę dobra myszka dla ludzi, którzy nie patrzą na odciśnięte palce i mają chwyt palmgrip. Dobrej jakości kabel na pewno doceni sporo osób. Szczególnie, że nie zwija się on i nie plącze od tak na biurku. Jedną z bardziej rzucających się w niej cech jest cena – mianowicie 90 zł. Nie powinna ona odstraszać potencjalnych nabywców.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułWiedźmin 1 w lepszej oprawie graficznej? Zobaczcie prolog
Następny artykułRespawn Entertainment zostanie kupione przez EA