FLASHPOINT – nowy turniej, z wielką pulą nagród!

1
129
World Esports Championships 2023
Fot. Counter-Strike

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że znany nam turniej pod nazwą B Site zmienia swoją nazwę na FLASHPOINT. I to z przytupem. Zawody mają mieć pulę nagród, która wyniesie ponad 2 miliony dolarów,  a ich właścicielami będą znane na całym świecie organizację e-sportowe. Mowa tu o: MIBR, Cloud9, OverActive Media, Gen.G, Dignitas czy c0ntact Gaming.

Liga powstała przy współpracy licznych marek wraz z platformą FACEIT, na której będą rozgrywane spotkania – zapowiada się ciekawie. Na start wiemy, że w zawodach będzie uczestniczyło 10 stałych drużyn oraz 2, które awansują z kwalifikacji.

Format

Rozgrywki podzielone zostaną na dwie fazy. W pierwszej, ekipy zostaną podzielone na 3 grupy po 4 drużyny, a w drugiej zostanie to wykonane ponownie, ale tym razem według zajętych miejsc. Zawody będą mieć dwa sezony, podczas których zespoły będą mogły zdobyć punkty potrzebne do udziału w fazie play-off.

Jak wziąć udział?

W każdym regionie świata, mają miejsce zamknięte kwalifikacje, do których trzeba dostać zaproszenie. Dwa pierwsze miejsca w poszczególnym regionie gwarantują udział w globalnych kwalifikacjach. Tam z kolei, są już nagrody wysokości 100.000 $ oraz dwa miejsca w głównym evencie. Droga może nie jest najkrótsza, ale patrząc na zaangażowanie i pulę nagród myślę, że każdy chciałby spróbować.

Termin kwalifikacji

Wszystkie kwalifikacje łącznie z globalnymi powinny według terminarza zakończyć się do 5 marca. Zmagania w poszczególnych regionach rozpoczynają się mniej więcej za tydzień.

Co nowego?

Do nowości możemy na pewno zaliczyć fakt, że na turnieju mogą zagrać zawodnicy, którzy dostali w przeszłości VAC bana (tylko, jeśli blokada została nałożona przed 5 lutego 2018 roku). Czy to będzie szansa na odkupienie win i ponowne pokochanie przez kibiców dla niegdyś zbanowanych graczy? Tego dowiemy się już niedługo.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułASRock szykuje płyty główne mini-ITX z chipsetami serii 400
Następny artykułWiktor “TaZ” Wojtas i Filip “NEO” Kubski zagrają w jednym składzie!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj