Biostar zaprezentował płytę główną BIOSTAR B660GTN. Model ten jest przeznaczony dla procesorów Intel Core 12-tej generacji na podstawkę LGA 1700. Płyta została wykonana w formacie mini-ITX. Jako układ logiki wykorzystano chipset Intel B660. Jej przeznaczeniem są komputery dla graczy oraz entuzjastów komputerowych.

Płyta główna BIOSTAR B660GTN wyposażona została w 9-fazowa sekcję zasilania. Producent zamontował dławiki Dr.MOS o mocy 60A Klasy Premium. Nie zabrakło także lepszej jakości cewek indukcyjnych oraz kondensatorów. Producent zamontował również wtyczki: TPM_SPI, Thunderbolt oraz CPU OPT.

Producent wyposażył płytę w dwa sloty na RAM typu DDR4 o maksymalnej częstotliwości 4500+ MHz (OC). Maksymalna pojemność pamięci to 64 GB. Do tego dochodzi złącze PCI Express 5.0 x16 dla kart graficznych i innych kart rozszerzeń. Dla nośników danych przeznaczono 4 porty SATA 6 Gbps, 1 slot M.2 PCI-Express 4.0 (64 Gbps).

Należy wspomnieć również o kontrolerze oświetlenia Rock Zone RGB, wspieranym przez oprogramowanie Vivid LED DJ. Pozwoli to na ciekawe dopasowanie oświetlenia w obudowie.

BIOSTAR B660GTN

Na tylnym panelu płyty BIOSTAR B660GTN znajdziemy takie porty, jak: PS/2, HDMI, DisplayPort, GbE LAN, 4 x USB 3.2 Gen2 (10 Gb/s), 2 x USB 2.0, 2 x antena WiFi oraz 3 złącza dźwięku (kodek Realtek ALC1220).

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁObiostar.com.tw
Poprzedni artykułPrzed nami BLAST Premier Spring Groups 2022!
Następny artykułASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI – ciekawa płyta mini-ITX
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.