fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI - ciekawa płyta mini-ITX

ASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI – ciekawa płyta mini-ITX

ASUS wprowadził do sprzedaży płytę główną ASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI. Jest to gamingowy model, oparty na chipsecie B660 z gniazdem LGA 1700. Obsługiwane są procesory Intel Alder Lake-S, co pozwala na zbudowanie ciekawej maszyny do grania oraz pracy.

Sekcja zasilania i inne technologie

Płyta główna ASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI wyposażona została w 9-fazową sekcję zasilania ze złączem ProCool. Wysokiej klasy dławiki i wytrzymałe kondensatory zostały zaprojektowane tak, aby były odporne na ekstremalne temperatury, zapewniając wydajność przekraczającą standardy przemysłowe.

Do schłodzenia tak potężnej sekcji przygotowano także wydajne chłodzenie. Chipset wespół ze złączem M.2 i kartą dźwiękową również otrzymały radiator. Jest on wydajny, a cała konstrukcja pozwala na zaoszczędzeniu miejsca na płycie głównej.

Pamięci RAM, PCI Express 5.0 i pamięci masowe

Płyta główna ASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI otrzymała dwa sloty na pamięci RAM. Maksymalne dostępne taktowanie wynosi aż 6200 MHz (O.C.) w konfiguracji 64 GB. Co ciekawe, złącza nie otrzymały dodatkowego metalowego wzmocnienia.

Producent umieścił jedno wzmocnione złącze PCI-Express Gen 5 x16 dla najbardziej wymagających kart graficznych. Do tego dochodzą złącza: 2 x USB 3.2 Gen 2, 2 x USB 3.1 Gen 2 oraz 2 x USB 2.0 z obsługą portów w obudowie. Na pokładzie są także 4 x SATA 6 Gb/s i 2 x M.2. Nie zabrakło też modułów łączności bezprzewodowej Wi-Fi 802.11ax i Bluetooth 5.2. Ten pierwszy ma dołączane specjalne zewnętrzne anteny.

Użytkownicy mogą również zamontować do dwóch urządzeń pamięci masowej w standardzie M.2 na złączu PCI Express 4.0. Jedno znajduje się na górze pod specjalnym typem chłodzenia. Drugie natomiast jest na spodzie płyty.

Inne udogodnienia

Producent nie zapomniał o fanach multimediów. Na pokładzie ASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI zamontowano system ROG SupremeFX. W jego skład wchodzi kodek S1220A ze wzmacniaczem Savitech SV3H712.

ASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI

Nie zapomniano również o podświetleniu RGB. Na płycie głównej zostały zintegrowane headery RGB oraz adresowalny header RGB, które pozwalają na montaż kompatybilnych urządzeń LED. Użytkownicy mają również możliwość synchronizacji certyfikowanych urządzeń AURA SyncPolychrome Sync RGB dla stworzenia unikatowych efektów podświetlenia.

Dla fanów multimediów i gier mamy Intel Wi-Fi 6E oraz Intel 2.5Gb Ethernet z ASUS LANGuard.

Tylne porty

Na tylnym panelu ASUS ROG STRIX B660-I GAMING WIFI znajdziemy: HDMI, DisplayPort, 2 x USB 3.2 Gen 2 Typu C, 4 x USB 3.2 Gen 1 (3 x Typu A + USB Typu C), 3 x USB 2.0 Typu A, moduł Wi-Fi, port Ethernet, podświetlane porty dźwięku.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać