Strona głównaSprzętMonitoryAGON PRO AG274QGM - monitor gamingowy z NVIDIA Reflex

AGON PRO AG274QGM – monitor gamingowy z NVIDIA Reflex

AOC zaprezentował monitor gamingowy AGON PRO AG274QGM. Urządzenie należy do całkowicie nowej serii produktów pod nazwą AGON PRO i AGON by AOC.

Troszkę o specyfikacji i technologiach

Wyświetlacz monitora  pełnia wymogi standardu VESA DisplayHDR 1000 i NVIDIA G-SYNC ULTIMATE. Monitor wyposażono w 27-calową matrycę IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i odświeżaniu 300 Hz. Za podświetlenie służą diody mini LED, które zostały pogrupowane w 576 niezależnych stref.

Pozwala to na uzyskanie dużo wyższego kontrastu, niż w przypadku konwencjonalnego podświetlenia – w partiach ekranu. Zastosowany panel IPS ma czas reakcji zaledwie 1 ms oraz kąty widzenia w poziomie i pionie o wartości 178°.

Dzięki powyższym cechom monitor AGON PRO AG274QGM otrzymał nie tylko certyfikację VESA DisplayHDR 1000, ale też NVIDIA G-SYNC ULTIMATE. Warto także wspomnieć o technologii NVIDIA Reflex, która pozwala w szybki i przystępny sposób zmierzyć opóźnienie, jakie występuje od naciśnięcia przycisku myszki, do pojawienia się animacji wystrzału broni na ekranie. Wystarczy podłączyć mysz do dedykowanego portu USB w monitorze i aktywować opcję w panelu NVIDIA. Dodatkowo funkcja ta minimalizuje opóźnienia po stronie procesora, systemu operacyjnego, renderowania obrazu i kolejkowania poleceń przez komputer. Mogą z niej korzystać m.in. gracze Apex Legends, Call of Duty: Warzone, Fortnite, Overwatch, Rainbow Six Siege czy Valorant.

Cena, dostępność i gwarancja

Sugerowana cena detaliczna monitora AGON PRO AG274QGM zostanie wkrótce ogłoszona. Wszystkie modele monitorów AGON by AOC objęte są 3-letnią, a akcesoria 2-letnią gwarancją producenta.

Model AGON PRO AG274QGM
Typ matrycy IPS
Przekątna matrycy 27” (68,6 cm)
Zakrzywienie matrycy Brak
Format ekranu 16:9
Rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli
Podświetlenie Mini LED, 576 stref
Odświeżanie obrazu 300 Hz
Czas reakcji panelu 1 ms GtG
Standard HDR VESA DisplayHDR 1000
Technologia synchronizacji obrazu NVIDIA G-SYNC ULTIMATE
Kąty widzenia 178° w poziomie i w pionie
Dodatkowe funkcje – NVIDIA Reflex
– NVIDIA Reflex Latency Analyzer
– Montaż VESA 100 x 100
– 4-portowy hub USB 3.2 Gen 1
– Beznarzędziowy montaż
– Osłona przeciwodblaskowa
– Wieszak na słuchawki
– FlickerFree
– LowBlueLight
– AOC Light FX
– AOC Game Color
– AOC Dial Point
– AOC Shadow Control
– AOC G-Menu
– Pilot Quick Switch
– Projektor logotypu AGON
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać