Strona głównaSprzętMonitoryAlienware AW2524HF - monitora dla graczy z FreeSync Premium

Alienware AW2524HF – monitora dla graczy z FreeSync Premium

Firma Dell wprowadziła do sprzedaży monitor gamingowy Alienware AW2524HF z obsługą technologii AMD FreeSync Premium. Nowa jednostka została zaprojektowana dla graczy mających najwyższe oczekiwania wobec technologii. W środku umieszczono 24-calowy panel Fast IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z imponującym odświeżaniem 500 Hz.

Alienware AW2524HF wyposażono w trzy cyfrowe porty: HDMI 2.1 TMDS i 2 x DisplayPort 1.4. Warto nadmienić, że maksymalna częstotliwość odświeżania po HDMI wynosi 255 Hz. Dopiero wykorzystując DisplayPort możemy osiągnąć 500 Hz.

Współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, natomiast maksymalna jasność to 400 nitów. Czas reakcji pikseli to 1 ms GtG. Dell chwali się również obsługą standardu VESA DisplayHDR 400 (HDR10).

Wymiary wynoszą: 55.514 cm x 24.371 cm x 39.051 cm – z podstawką (najniższa pozycja), a waga to 6 kg.

Szczegółowy opis funkcji Alienware AW2524HF:

  • Szybkość. Częstotliwość odświeżania ekranu 500Hz (natywna: 480Hz) w zestawieniu z matrycą Fast IPS gwarantują niesamowity poziom czystości i płynności obrazu. Certyfikaty AMD FreeSync™ Premium oraz VESA AdaptiveSync zapewniają rozgrywkę bez ryzyka zacinania się i frustracji, nawet w przypadku szybkich gier akcji. Czas reakcji matrycy (GTG) wynosi 0,5 ms, co całkowicie eliminuje smugi i rozmycia.
  • Jakość barw. Matryca Fast IPS pozwala osiągnąć spójność obrazu pod każdym kątem patrzenia, radzi sobie z tym zdecydowanie lepiej niż konkurencyjne matryce TN, poza tym oferuje 99% pokrycia przestrzeni barw sRGB i obsługuje treści HDR w formacie HDR10. Dzięki rozwiązaniu ComfortView Plus, z certyfikatem TUV, zmniejsza emisję szkodliwego niebieskiego światła przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu, co pozwala cieszyć się grą dłużej, w komfortowych warunkach.
  • Nowy design. Wbudowany, wysuwany wieszak na słuchawki pomaga utrzymać porządek na biurku. Podstawa w kształcie sześciokąta zajmuje mniej miejsca, a znaczniki wysokości ułatwiają regulację, dzięki czemu każdy gracz może ustawić monitor według swoich upodobań.
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać