Strona głównaSprzętPlextor M8Se - trzy nowe dyski SSD na kościach TLC

Plextor M8Se – trzy nowe dyski SSD na kościach TLC

Plextor zaprezentował nową rodzinę wydajnych dysków SSD – Plextor M8Se. Wykorzystują one interfejs PCIe 3.0×4 oraz protokół NVMe. Dyski wyposażono w pamięć TLC NAND od firmy Toshiba. Ich prędkości odczytu i zapisu sekwencyjnego wynoszą odpowiednio do 2450 MB/s i 1000 MB/s. Parametry losowego odczytu i zapisu wynoszą odpowiednio 210000 IOPS i 175000 IOPS.

Plextor M8SeG

Plextor M8SeG to dysk M.2 w formacie 2280 obudowany niebiesko-czarnym radiatorem, którego zadaniem jest odprowadzanie ciepła wytwarzającego się podczas przesyłania danych. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić najwyższą wydajność pracy nawet przy maksymalnym obciążeniu.

Plextor M8SeGN

Plextor M8SeGN to nośnik M.2 w formacie 2280 bez radiatora. Dzięki temu, możliwe jest jego wykorzystanie w smukłych ultrabookach.

Plextor M8SeY jest dyskiem SSD zamkniętym w obudowie w formacie HHHL, kompatybilnym ze slotem PCI-express. Pozwoli to wykorzystać nowoczesny i szybki dysk w starszych płytach głównych, które nie dysponują złączem M.2. Dodatkowo nośnik został wyposażony w radiator odpowiedzialny za odprowadzanie ciepła, a przy tym nadający urządzeniu unikalny wygląd. W obudowie znajdują się również diody LED, które w efektowny sposób sygnalizują pracę dysku.

Nośniki Plextor M8Se są dostępne w wariantach 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Sugerowane ceny detaliczne dla modelu M8SeG wynoszą odpowiednio 418 zł, 634 zł, 1147 zł oraz 1964 zł. Seria dysków M8Se jest objęta 3-letnią gwarancją producenta, a ich średni czas bezawaryjny (MTBF) wynosi 1,5 miliona godzin. Parametr TBW (Total Bytes Written) wynosi 80 TB dla wersji 128 GB, 160 TB dla wersji 256 GB, 320 TB dla wersji 512 GB i 640 TB w wariancie 1 TB.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać