Strona głównaSprzętComputex 2017 - Plextor prezentuje nośniki M8Se, M9Pe, M8V oraz S3

Computex 2017 – Plextor prezentuje nośniki M8Se, M9Pe, M8V oraz S3

Podczas targów Computex 2017 firma Plextor zaprezentowała nowe nośniki: M8Se, M9Pe, M8V oraz S3. Prezentacja była transmitowana na żywo w mediach społecznościowych, a w jej skład wchodził turniej gier komputerowych, który przyciągnął graczy z całego świata. Tym razem Plextor zaprezentował zarówno nośniki dedykowane profesjonalistom, jak i ekonomiczne modele dla mniej wymagających.

M8Se i M9Pe – zaawansowane nośniki PCI-E NVMe

Nośniki Plextor M8Se wykorzystują interfejs PCIe 3.0×4 oraz protokół NVMe. Pozwoliło to osiągnąć nawet do 2450 MB/s i 1000 MB/s podczas sekwencyjnego odczytu i zapisu. Dyski wyposażono w pamięć TLC NAND dostarczoną przez firmę Toshiba. Nośniki M8Se są dostępne w trzech wariantach: M8SeY (dysk w adapterze PCI-E z radiatorem), M8SeG (dysk M.2 z radiatorem), M8SeGN (dysk M.2 bez radiatora dedykowany komputerom przenośnym). Produkt jest objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Plextor M8Se

Debiut podczas Computex 2017 miała również seria M9Pe, które wyposażono w pamięci TLC 3D NAND. Będzie ona dostępna w trzech wariantach: z adapterem PCI-E, jako pamięć M.2 z radiatorem oraz dysk M.2 bez radiatora. Nośniki trafią do sprzedaży w czwartym kwartale 2017 roku.

M8V z 64-warstwowymi pamięci 3D NAND

Plextor M8V został wyposażony w 64-warstwowe pamięci 3D NAND oraz technologię naprawiania błędów kodu LDPC. Całość wspomagana jest przez dedykowane oprogramowanie: PlexNitro, PlexTurbo, PlexCompressor i PlexVault. Czas bezawaryjnej pracy oszacowano na 150 milionów godzin. Dyski trafią do sprzedaży w czwartym kwartale 2017 roku.

Plextor M8V

S3 – ekonomiczne dyski SATA 3 i M.2

Firma Plextor wprowadziła również do sprzedaży dyski S3 z ekonomicznej linii. Będą one dostępne w dwóch wariantach: złącza SATA 6 Gb/s oraz M.2. Nośniki zostały wyposażone w pamięci TLC oraz kontroler Silicon Motion SM2254. Taka konfiguracja pozwala osiągnąć prędkość zapisu/odczytu na poziomie 550/520 MB/s (w przypadku modeli 2,5”) lub 550/510 MB/s (w przypadku modeli M.2).

Plextor S3

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać