Strona głównaSprzętPlextor M10Pe i M9V - nowe nośniki SSD na kościa 3D NAND

Plextor M10Pe i M9V – nowe nośniki SSD na kościa 3D NAND

Podczas targów CES 2019 w Las Vegas, marka Plextor zaprezentowała nowe nośniki SSD – Plextor M10Pe i Plextor M9V. To pierwsze w historii firmy linie dysków, które zaprojektowano z wykorzystaniem 96-warstwowej pamięci 3D NAND. Nowe nośniki pojawią na rynku w trzecim kwartale 2019 roku.

Dyski Plextor M10Pe są dedykowane graczom i entuzjastom sprzętu komputerowego. Produkty mają zaoferować bardzo dobrą wydajność. Prędkość odczytu oraz zapisu sekwencyjnego będzie sięgać odpowiednio do 3200/2500 Mb/s. W przypadku losowego odczytu i zapisu będzie 410,0000/320,000 IOPS.

Plextor M10Pe

Seria M10Pe będzie dostępna w wariancie zabudowanym w adapterze PCI-Express. Zadbano tutaj o odpowiedni radiator, aby utrzymywać niskie temperatury. Jak wiemy, dyski kości flash są na to bardzo wrażliwe.

Teraz czas na dyski Plextor M9V, które zaprojektowano z myślą o komputerach domowych oraz biurowych. Urządzenia mają oferować prędkość odczytu i zapisu sekwencyjnego na poziomie 560/520 MB/s, a także losowy odczyt/zapis 85,000/84,000 IOPS. Nowością w ofercie ma być wariant 1 TB (tylko wariant dla slotu M.2).

Plextor M10Pe i M9V

Do obu serii dołączone będzie następujące oprogramowanie:

  • PlextorNitro II – najnowsza wersja systemu, wyposażona w udoskonalony algorytm, który optymalizuje pracę pamięci podręcznej i zwiększa wydajność nośnika nawet o 20 procent.
  • TrueProtect II – technologia, która wykorzystuje mechanizm kontroli AI do sprawdzania danych przechowywanych na dysku, ale także danych odczytywanych lub zapisywanych w tym samym czasie. Zapewnia większą dokładność danych i lepszą wydajność nośnika.
  • Modern Standby Support – nowe oprogramowanie firmy Plextor, które obsługuje najnowszy tryb gotowości komputera, zwany “Modern Standby” – umożliwia ono bezczynność systemów w celu oszczędzania energii i jednocześnie błyskawiczne uruchamianie komputera.
  • Power Loss Notification (PLN) Support – dyski marki Plextor wspierają protokół PLN, który sygnalizuje zamknięcie systemu, co pozwala SSD natychmiast zakończyć bieżące operacje i wykonać kopię wszystkich danych pozostałych w buforze na dysk SSD.
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać