plextor logo
plextor logo

Plextor wprowadzi na rynek nową linię dysków SATA SSDPlextor M8V Plus. Dokładnie chodzi o modele Plextor M8VG Plus oraz Plextor M8VC Plus. Pierwsze z nich to wersje M.2 2280, natomiast drugie to dyski 2.5-calowe. W obu modelach zastosowano 96-warstwową pamięć flash 3D NAND KIOXIA  oraz kontroler SMI SM2258.  Ma to zagwarantować możliwie jak najlepsze parametry pracy.

Maksymalny odczyt sekwencyjny wyniesie 560 MB/s, natomiast zapis to 520 MB/s. Losowy odczyt sekwencyjny ma być 90 000 IOPS, natomiast zapis wyniesie 88 000 IOPS. Producent wyposażył nośniki w technologie RAID Engine oraz Data Shaping, które zagwarantują spójność danych oraz dłuższą żywotność dysku SSD. Nie zabrakło również technologii LDPC (Low Density Parity Check), która przekłada się na bezpieczeństwo i integralność transmisji danych, dzięki mechanizmowi korekcji błędów.

Plextor, podobnie jak w przypadku poprzednich generacji nośników SSD, dołącza także ekskluzywne oprogramowanie, które dopełnia komfort użytkowania dysku. Mowa tu o takich rozwiązaniach jak:

  • PlexCompressor – oszczędza przestrzeń dyskową, automatycznie kompresując pliki, które nie były otwierane przez co najmniej 30 dni.
  • PlexVault – chroni Twoje dane nawet na współdzielonym komputerze.
  • PlexTurbo – inteligentna technologia buforowania danych (Smart Cache), wykorzystująca pamięć RAM komputera do przyspieszania dysków SSD marki Plextor. Dodatkowo oprogramowanie Plexturbo wydłuża żywotność SSD oraz znacznie skraca czas dostępu do danych.

Plextool – zapewnia łatwy w użyciu interfejs do monitorowania stanu dysku SSD, w tym temperatury, aktualizacji oprogramowania układowego, integralności danych i bezpieczeństwa.

Do dyspozycji użytkownika oddane zostaną cztery warianty pojemności Plextor M8V Plus – 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Dyski SSD z serii M8V Plus będą dostępne w Polsce w listopadzie. Informacje o cenach zostaną podane wkrótce.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PRZEZgoplextor.com
ŹRÓDŁOgoplextor.com
Poprzedni artykułTechPowerUp GPU-Z 2.35.0 z nowościami i poprawkami błędów
Następny artykułTorchlight III – twoja legenda czeka. Wejdź i zagraj
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.