Mousesports w finale. Podsumowanie dnia ESL Pro League.

1
28
karrigan 1
karrigan 1

Za nami kolejny dzień europejskiego ESL Pro League Season 11. Tym razem mogliśmy oglądać tylko jedno spotkanie, ale za to jakie. Mecz, którzy zaważył o awansie do wielkiego finału rozgrywek – spotkanie pomiędzy mousesports i Astralis.

MOUSESPORTS 2:1 ASTRALIS 

Dust 2 

Pierwszą mapą spotkania był Dust 2, który zaczął się zdecydowanie lepiej dla Duńczyków. Lukas “gla1ve” Rossander wraz z kolegami zwyciężył połowę wynikiem 10:5. Mimo to w drugiej części oponenci postawili się o wiele bardziej doprowadzając ostatecznie do remisu 15:15. W dogrywce to ekipa “myszek” przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, kończąc Dusta 19:17.

Inferno

Druga mapa zaczęła się podobnie jak ta pierwsza – od dominacji Astralis. Tym razem jednak Duńczycy potrafili doprowadzić wynik do końca zwyciężając dość łatwo 16:5. Zdecydowanie wiodącą postacią swojej ekipy był Nicolai “device” Reedtz, który zanotował rating wysokości 1.82 (jego stosunek zabójstw do śmierci wyniósł 22/15)

Nuke

Ostatnia mapa spotkania stała pod wielkim znakiem zapytania. Pierwsze dwie mapy to Astralis prezentowało się lepiej, mimo że na jednej z nich musieli uznać wyższość rywala. Ostatecznie Nuke okazał się chyba najciekawszy z całej rywalizacji. Podopieczni Dannego “zonica” Sørensena ponownie zaczęli dobrze, wygrywając pierwszą połowę, a następnie doprowadzając do stanu 10:6. Potem było już tylko gorzej, ponieważ przegrali 8 rund z rzędu między innymi dzięki niesamowitej dyspozycji Davida “frozena” Čerňanskiego, który wygrał kilka bardzo ważnych pojedynków będąc samemu na kilku rywali. Ostatecznie to mousesports zwyciężyło wynikiem 16:12 tym samym wygrywając całe spotkanie i awansując do finału europejskiego ESL Pro League Season 11.

Warto przypomnieć, że “myszy” zwyciężyły w finałach zeszłego sezonu tych rozgrywek, więc wygrywając po raz kolejny na pewno zapisali by się w historii tego turnieju.

Czy uda im się do tego doprowadzić? Przekonamy się o tym oglądać finał, który odbędzie się już dzisiaj o godzinie 16:25 w systemie BO5. Transmisja w języku polskim lub angielskim na platformie twitch.tv

Zapraszam także do innych tekstów dotyczących tych zawodów. Ostatni artykuł można znaleźć tutaj.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułHorizon Zero Dawn zmierza na komputery osobiste
Następny artykułMSI GeForce GTX 1650 D6 VENTUS XS – karta graficzna mini-ITX

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj