Kubik: “Są to moje takie trzy ekipy, którym będę głównie kibicował” – wywiad

3
109
69346993 2480096508933767 2885815880829108224 n
69346993 2480096508933767 2885815880829108224 n

Przed rozpoczęciem fazy Play-In turnieju LAN-owego, pierwszego od dość długiego czasu porozmawiałem z komentatorem oraz analitykiem Counter-Strike’a, Kubą “kubikiem” Kubiakiem.

Michał Urban: Przed nami jeden z najważniejszych turniejów w roku, jeśli chodzi o Counter-Strike: Global Offensive – Intel Extreme Masters Cologne 2021. Jednak zanim rozpocznie się turniej główny, będzie faza Play-In, czyli kwalifikacje, w których zagra dwóch, polskich zawodników reprezentujących międzynarodowe drużyny. Jak myślisz, czy MICHU oraz mantuu mają szanse na awans do turnieju głównego?

Kuba “kubik” Kubiak: Jak najbardziej, drużyna mantuu ma przeogromne szanse. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby nie awansowali do głównego turnieju, tak drużyna MICHA na pewno przez wielu ekspertów będzie wymieniona jako jednak ekipa, która powinna awansować, no ale ze strony OG mówimy tutaj nawet o faworycie, właśnie jeżeli chodzi o awans do głównej fazy turnieju. Także te szanse z perspektywy mantuu oceniłbym nawet jako ogromne.

Patrząc na wszystkie formacje, które wezmą udział w fazie Play-In jest tam m.in. FaZe Clan, Team Vitality, BIG, czy chociażby Ninjas in Pyjamas. Wydawałoby się, że te zespoły mogą grać już w turnieju głównym, a one muszą się zakwalifikować. Z czego to może wynikać?

Kuba “kubik” Kubiak: Wydaje mi się, że w wielu tych drużynach możemy mówić o jakimś tam kryzysie, czy to samego składu, czyli budowanie całego składu od nowa, czy jakichś tam zmianach które na pewno wpływają pod kwestie rankingowe, czy po prostu problemy jeżeli właśnie chodzi o utrzymanie stabilizacji formy, właśnie FaZe i NiP to drużyny, które zdecydowanie były gdzieś tym zmianą poddane, więc jeszcze chwilę potrzebują by mieć tą swoją optymalną formę, tak jeżeli chodzi o Vitality, BIG, wiemy że gdzieś tam kilkukrotnie im się noga potrafiła podwinąć, ale raczej te wszystkie ekipy które zostały przez ciebie wymienione, to drużyny które powinny awansować, no może z wyjątkiem FaZe Clanu, bo tam faktycznie może być sytuacja dość trudna.

Poznaliśmy również pierwszą kolejkę meczową. OG Esports zagra przeciwko TeamOne, natomiast MICHU i jego koledzy mają o wiele trudniejsze zadanie, bo zagrają z drużyną Finna „karrigana” Andersena – FaZe Clanem. Jak oceniasz szansę obydwu formacji z Polakami w tych meczach?

Kuba “kubik” Kubiak: No wydaje się, że tutaj jeżeli chodzi o Evil Geniuses i FaZe mecz będzie dość wyrównany, ale moim zdaniem EG spokojnie te szanse może mieć. Spokojnie trzeba poprawić grę w ataku, tak jeżeli chodzi o OG i TeamOne, no nie ukrywam że w meczu BO1 mogą dziać się różne rzeczy i TeamOne swoją agresją, swoją brazylijską nieprzewidywalnością jest w stanie dość mocno swojego rywala zaskoczyć, także nie zdziwię się, jeżeli to właśnie EG przejdzie przez FaZe, a OG nie da sobie rady z TeamOne. To na pewno byłaby ciekawa sytuacja. Z najważniejszych rzeczy z perspektywy Evil Geniuses to, że są oni w drabince gdzie jest Complexity i ViCi, więc jeżeli Complexity nie da się zaskoczyć w BO1 to w najgorszym wypadku EG i tak będzie grało na azjatycką formację, co w ramach meczu BO1 powinno oznaczać i tak z ich perspektywy bardzo łatwą przeprawę.

Oprócz topowych drużyn z rankingu są też takie z odleglejszych miejsc jak Renegades, ViCi Gaming, Bad News Bears. Jak oceniasz szanse na awans dla tych zespołów?

Kuba “kubik” Kubiak: Raczej na awans niewielkie, ale wierzę że oprócz ViCi i Bad News Bears, czy Renegades będą w stanie np. w BO3 wyrwać jakąś mapę swojemu rywalowi. Na pewno wierzę mocno w amerykańskie ekipy, no bo jednak wiemy doskonale właśnie jak przez brak LAN-ów Ameryka cierpiała dość mocno, także fajnie byłoby żeby gdzieś te amerykańskie drużyny powoli do CS’a wracały.

Który mecz, albo które mecze według Ciebie będą najciekawsze w Play-In?

Kuba “kubik” Kubiak: Na pewno EG kontra FaZe. Moim zdaniem nie dość, że mamy tam Polaka, to jeszcze sama marka obu drużyn, wydaje mi się, że tych emocji wzbudzi jak najwięcej.

Które zespoły Twoim zdaniem awansują do turnieju głównego?

Kuba “kubik” Kubiak: Wydaje mi się, że tu ze strony NiP, Vitality, OG, Spirit, raczej nie powinno być większych problemów. Dla mnie są to cztery najsolidniejsze ekipy, jeżeli chodzi o tę fazę. Mam nadzieję, że EG awansuje. Chciałbym, żeby awansowało i FaZe i Complexity. Także zobaczymy, jak to wszystko faktycznie będzie wyglądało dalej.

Co możesz powiedzieć na temat formy wszystkich drużyn, które zagrają w tej fazie turnieju?

Kuba “kubik” Kubiak: Trudno będzie na pewno wskazać formę wszystkich, ale wydaje mi się, że tu będziemy oglądali takiego dość luźnego i nie do końca poukładanego może CS-a. Same drużyny na pewno po wakacjach, pamiętajmy że turniej w Kolonii rozpoczyna nam wakacje oficjalne dla graczy i na pewno w trakcie tych wakacji, czy pod koniec tych wakacji dojdzie do wdrożenia nowego planu treningowego, więc moim zdaniem pierwszy turniej po Kolonii to będzie bardzo wysoki poziom taktyczny, ale jeszcze będzie potrzeba czasu, by to wszystko wdrożyć typowo w mecze, także nie zdziwię się, jeżeli tu taktycznie poziom nie będzie zbyt wysoki. Tutaj raczej wszyscy będą korzystali z wariantów, które już wcześniej przygotowali, chociaż przykładowo EG miało miesiąc bootcampu, także naprawdę nie wiem, co o tym myśleć. Będzie mieszana moim zdaniem.

Do składu Evil Geniuses dołączył trener, którym jest Damian „daps” Steele. Jaka relacja może być na linii: trener – zawodnicy? Bo warto dodać, że daps dołączył niedawno do amerykańskiej formacji. A pytam, bo sam jesteś trenerem i komentatorem, ale bardziej chodzi od strony trenerskiej.

Kuba “kubik” Kubiak: Wydaje mi się, że bardzo dobra. Sam daps jest ze Stanów. Wiemy, że ekipa EG to przede wszystkim gracze, którzy długo grali w Stanach. Akurat wiadomo Cerq jest z Europy, no ale mówimy tutaj o amerykańskiej formacji, tak więc na pewno relacja będzie kumpelska, fajna i czym tych meczów będzie wygrywanych więcej, tym na pewno będzie im się grało po prostu lepiej, ale wydaje mi się, że na sam start tutaj powinno dać dużo świeżości drużynie EG.

Czy wśród zespołów w fazie Play-In są takie, które mogą zaskoczyć?

Kuba: Moim zdaniem Team LDLC, Sprout. To są takie ekipy na granicy, które faktycznie mogą ciekawie zaskoczyć i pokazać się z fajnej strony. Chyba bardziej Sprout. To jest raczej formacja, na którą będę liczył najmocniej, że zaskoczy.

Komu będziesz kibicował w kwalifikacjach do turnieju głównego?

Kuba “kubik” Kubiak: Tutaj raczej nie zaskoczę nikogo. Przede wszystkim chyba ekipie EG i OG. Ale tak z innych drużyn to Vitality, bo jednak chciałbym żeby awansowali do głównego turnieju. Są to moje takie trzy ekipy, którym będę głównie kibicował.

Warto przeczytać wywiad z Krystianem “Terpem” Terpińskim.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułFSP DAGGER PRO 850W – zasilacz SFX o dużej mocy
Następny artykułzonica odejdzie z Astralis?
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

3 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.