kubik: “Dla mnie najciekawszym spotkaniem pierwszej kolejki będzie mecz EG vs Spirit” – wywiad

3
86
69346993 2480096508933767 2885815880829108224 n
69346993 2480096508933767 2885815880829108224 n

Przed rozpoczynającym się turniejem Intel Extreme Masters Summer 2021 porozmawiałem z Kubą “kubikiem” Kubiakiem, który był analitykiem w zespole Virtus.pro. Obecnie współpracuje z organizacją Pirates Esports, a także jest komentatorem i analitykiem w ESL.

Michał Urban: Przed nami Intel Extreme Masters Summer 2021. Poznaliśmy grupy turnieju. Która grupa według Ciebie będzie ciekawsza do oglądania pod względem meczów?

Kuba “kubik” Kubiak: W obu grupach mamy sporo znanych marek, ale wydaje się, że zdecydowanie więcej pod kątem sportowym będzie działo się w grupie A. Mamy Gambit, Astralis, G2, ekipy które spokojnie można nazwać faworytem do wygrania całego turnieju, więc jestem ciekaw, co te ekipy pokażą. To już praktycznie ostatni dzwon przed przerwą wakacyjną i letnim okienkiem transferowym

Kto według Ciebie jest faworytem do zwycięstwa całego turnieju?

Kuba “kubik” Kubiak: Ekip jest sporo, końcówka sezonu też z reguły sprzyja ekipom, które wcześniej miały problemy z ustabilizowaniem formy, też jestem ciekaw formy Gambit. Jeśli miałbym jednak stawiać na jedną ekipę, to poszedłbym w kierunku Heroic.

Kto według Ciebie jest zdecydowanym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w obydwu grupach?

Kuba “kubik” Kubiak: W grupie A ktoś z pary Gambit/G2, w grupie B Heroic oraz NiP. Szwedzi z Device’m mieli więcej czasu na przygotowania i jestem ciekaw, co będą w stanie nam zaprezentować.

Warto dodać, że w grupie B zagra dwóch, polskich zawodników, MICHU reprezentujący Evil Geniuses oraz mantuu w OG. To z pewnością będzie ciekawa, polska rywalizacja.

Kuba “kubik” Kubiak: Zdecydowanie. Pamiętajmy jednak o tym, że ekipy muszą wygrać 2 mecze by spotkać się na siebie, a widząc ostatnią formę EG, można mieć obawy o awans do dalszej fazy turnieju.

Patrząc na obie grupy, czy Twoim zdaniem jest zespół, który może zdominować swoich przeciwników?

Kuba “kubik” Kubiak: Wydaje mi się, że dostaniemy wyjątkowo wyrównane spotkania i raczej dominacji zbyt często nie uświadczymy.

Patrząc również na mecze w grupie A i B. Który mecz będzie według Ciebie ciekawy pod względem gry zespołów?

Kuba “kubik” Kubiak: Dla mnie najciekawszym spotkaniem pierwszej kolejki będzie mecz EG vs Spirit.

Warto dodać, że w pierwszym meczu Evil Geniuses, w składzie którego gra Michał „MICHU” Muller zagra z rosyjskim Teamem Spirit, natomiast OG, w którym gra Mateusz „mantuu” Wilczewski zmierzy się ze szwedzko-duńskim Ninjas in Pyjamas.

Kuba “kubik” Kubiak: Dokładnie. W obu meczach formacje mające Polaków w swoim składzie nie będą miały łatwego zadania. Spirit jest nieprzewidywalne, co może być niewygodne dla EG, tak NiP z tygodnia na tydzień może być dużo silniejsze, albo na tyle silne, by zwyciężyć z OG.

W zasadzie chciałem zapytać o Evil Geniuses. Po zmianach w drużynie podopieczni Wiltona „zewsa” Prado nie wygrali jeszcze żadnego meczu, ani turnieju. Co myślisz o tym zespole, o grze zawodników?

Kuba “kubik” Kubiak: Trudne pytanie, miałem tylko raz okazję ich oglądać i to w meczu otwarcia, gdzie pojawiała się masa mikro błędów i to chyba głównie nad nimi będą w tym momencie pracować Amerykanie. Dopiero po obejrzeniu ich w ramach IEM Summer odważę się na jakikolwiek werdykt.

Według dziennikarza portalu HLTV.org, Wilton “zews” Prado nie będzie trenerem Evil Geniuses. Co o tym myślisz i jak drużyna zagra podczas IEM Summer 2021?

Kuba “kubik” Kubiak: Ciężkie pytanie nie wiedząc, co się dzieje w środku. To może wskazywać na jakieś problemy wewnątrz ekipy i kto wie czy pożegnanie z trenerem nie wpłynie nawet i pozytywnie na cały zespół. Niemniej jednak taki chaos w ekipie nikomu nie służy i oby wszystkim wystarczyło cierpliwości na budowanie tej ekipy!

W pierwszym meczu HONORIS zagra z eSports Club Brugge, w którym gra dwóch, polskich zawodników.

Kuba “kubik” Kubiak: Zgadza się, jestem ciekaw jak na ten moment prezentuje się forma drużyny belgijsko-polskiej, 2 miesiące temu górą byli zawodnicy Honoris nie tracąc mapy. Ale pamiętajmy, że przez ten okres wiele mogło się zmienić.

Kto według Ciebie jest faworytem do zwycięstwa w turnieju kwalifikacyjnym do IEM Summer?

Kuba “kubik” Kubiak: Stawiam na drużynę Endopoint!

Co możesz powiedzieć na temat ogólnej, światowej sceny CS:GO? Gry zespołów, zawodników.

Kuba “kubik” Kubiak: Wszyscy czekają na powrót LAN-ów, oby wróciły jak najszybciej, byśmy mogli wrócić do cieszenia się tym najpiękniejszym CS-em.

Więcej rozmów – wywiadów z Jakubem “kubikiem” Kubiakiem.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułcoldzera na ławce rezerwowych w FaZe Clan!
Następny artykułNVIDIA zaprezentowała kartę graficzną GeForce RTX 3080 Ti
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

3 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.