kubik: wydaje się, że są jednym z faworytów do wygrania podczas tego turnieju – wywiad

0
98
Intel Extreme Masters Katowice 2023

Przed rozpoczynającym się Intel Extreme Masters Winter 2021 porozmawiałem z komentatorem Counter-Strike: Global Offensive – Kubą “kubikiem” Kubiakiem.

Michał Urban: Przed nami ostatni turniej z serii Intel Extreme Masters w tym roku – Intel Extreme Masters Winter 2021. Patrząc na wszystkie drużyny, które wezmą udział w turnieju, kto Twoim zdaniem jest faworytem do zwycięstwa?

Kuba “kubik” Kubiak: Stawiam na drużynę Vitality. Mimo, że toczyli niesamowity bój z Astralis podczas ostatniego BLAST-a, to jednak Astralis było wzmocnione lokalną publicznością, bo dla mnie jedna z tych ekip spokojnie może wygrać IEM. Niby G2 też powinno być w gronie faworytów, szczególnie, że nie ma Na’Vi, to moim zdaniem nie podtrzymają formy z Majora. Z dużym zaciekawieniem będę również śledził zmagania nowego fnatic.

Na turnieju zagra w sumie trzech polskich zawodników: ENCE w składzie Olkiem „hadesem” Miśkiewiczem oraz Pawłem „Dycha” Dychą oraz OG, w składzie którego gra Mateusz „mantuu” Wilczewski. Jak Twoim zdaniem się zaprezentują?

Kuba “kubik” Kubiak: Mam nadzieję, że zawodnicy ENCE nie wpadli w żaden dołek po fazie Legend na Majorze, bo jednak tam nie zaprezentowali się najlepiej, ale mocno się ich formy obawiam. Co do OG, trafili na niesamowicie ciężką grupę, także wyjście z niej może być wielkim problemem

Warto powiedzieć też trochę o duńskim zespole Astralis, które zrobiło zmiany. Co myślisz o takich zmianach w drużynie i jak to może wpłynąć na ich grę?

Kuba “kubik” Kubiak: Jak pokazał ostatni turniej, chemia jest niesamowita. Rotacje z AWP też są bardzo ciekawe, ale pytanie, jak to sprawdzi się na dłuższą metę. Wydaje się, że są jednym z faworytów do wygrania podczas tego turnieju.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. OG w pierwszym meczu zagra z Teamem Liquid, natomiast w drugiej grupie ENCE podejmie Virtus.pro. Jak widzisz szansę na zwycięstwo zespołów w składzie z polskimi zawodnikami?

Kuba “kubik” Kubiak: OG moim zdaniem będzie faworytem do zwycięstwa i nie zdziwię się, jak gładko poradzą sobie ze swoim rywalem. Wiemy z jakimi wewnętrznymi problemami musi mierzyć się aktualnie Liquid, to może wpłynąć na nich negatywnie. Co do ENCE vs Virtus.pro liczę na mega wyrównany mecz!

Jeśli mowa o grupach, który z meczów według Ciebie będzie najciekawszy pod względem gry zespołów?

Kuba “kubik” Kubiak: Mecz otwarcia Gambit vs fnatic wygląda niesamowicie. W sumie tak mógłby nawet i wyglądać finał tego turnieju.

Czy według Ciebie to będzie wyrównany turniej dla drużyn?

Kuba “kubik” Kubiak: Tak. To, że nie ma Na’Vi daje spore możliwości, by szukać ekipy która ten turniej wygra. Nie ma jednego faworyta, który może w jakiś sposób ukraść show.

Intel Extreme Masters Winter 2021 będzie kolejnym turniejem LAN-owym i to w dodatku w Szwecji, więc ponownie Ninjas in Pyjamas zagra u siebie w roli gospodarza. Jak Twoim zdaniem zaprezentuje się ten zespół?

Kuba “kubik” Kubiak: Ich gra na BLAST nie wyglądała najlepiej po zmianie składu. Widać, że u nich aż tak dobrze to nie zadziało jak u Astralis, ale to może kwestia, że NiP mniej zmieniło i przez to nie mają takiej świeżości jak Duńczycy. Zakładam, że zrewanżują się Astralis i wygrają mecz otwarcia.

Turnieje powracają na areny. Czy Twoim zdaniem zawodnicy muszą się ponownie przyzwyczajać do tego, że grają na dużych halach?

Kuba “kubik” Kubiak: Nie wiem, czy słowo przyzwyczajać to jest to czego bym użył. Raczej przypomnieć sobie, albo się nauczyć. Bo jednak przez erę online sporo się zmieniło. Przyszło dużo nowych ekip, gdzie część osób nigdy wcześniej nie grała na takich zawodach. To sporo zmieniło już w Kolonii gdzie FaZe pokazało, że właśnie na LAN-ie potrafią być kolosalnym zagrożeniem.

Czy jest jakaś drużyna, której kibicujesz?

Kuba “kubik” Kubiak: Kibicować to za dużo słowo, ale najbardziej jestem ciekawe fnatic. Na pewno Morgen będzie im kibicował.

A tak w ogóle, jak podobał Ci się PGL Major Stockholm 2021?

Kuba “kubik” Kubiak: Akurat miałem okazję głównie śledzić te finalne mecze od ćwierćfinałów i muszę przyznać, że super było wrócić do turnieju z udziałem publiczności. To jest zupełnie inna jakość emocji, mimo że organizator od strony AUDIO się nie popisał, to jednak można było to poczuć. Co do samych spotkań, spodziewałem się więcej po drużynach od strony taktycznej, do tego dużo meczów było w pełni kontrolowanych przez jedną z ekip, także tylko pojedyncze mapy były fantastyczne.

Co myślisz w ogóle o wszystkich transferach na światowej scenie CS:GO?

Kuba “kubik” Kubiak: Jestem zaskoczony, że doszło do nich jeszcze przed zakończeniem sezonu jesiennego. Myślałem, że eksplozja transferów nastąpi pod koniec grudnia, na początku stycznia, ale nie zdziwię się, jak to co dostaliśmy teraz to dopiero zalążek transferowych emocji, które dostaniemy za miesiąc.

Warto przeczytać: ENCE z awansem na Intel Extreme Masters Winter 2021.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPredator Bajgiel w restauracjach Zdrowa Krowa — nowość nie tylko dla graczy
Następny artykułSnappi nie zagra na Intel Extreme Masters Winter 2021
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.