Andrzej Śledź: Moim zdaniem brak zdecydowanego faworyta – WYWIAD

0
108
Andrzej Śledź
Fot. Illuminar Gaming

Przed rozpoczynającymi się już 30 sierpnia ESL Mistrzostwami Polski Jesień 2021, w których rywalizacja wśród zespołów toczyć się będzie nie tylko o bycie najlepszą drużyną w Polsce, ale również o awans na przyszłoroczny Intel Extreme Masters Katowice 2022 oraz ESL National Championships Global Play-offs: Autumn 2021 porozmawiałem z komentatorem Counter-Strike’a, członkiem polskiej organizacji e-sportowej Illuminar Gaming oraz streamerem – Andrzejem “ŚledziuStream” Śledziem.

Michał Urban: Zakończyły się kwalifikacje do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Poznaliśmy wszystkie drużyny, które zagrają podczas jesiennej edycji. Jesteś zaskoczony jakimiś zespołami?

Andrzej “Śledziu” Śledź: Zaskoczony mogę być raczej brakiem niektórych zespołów. Ktoś musiał wskoczyć na ich miejsce, więc zobaczymy faktycznie kilka ekip, które przy normalnym stanie rzeczy raczej by się w głównej fazie nie znalazły.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że kilka czołowych, polskich drużyn nie zagra w Mistrzostwach Polski. Co o tym myślisz?

Andrzej “Śledziu” Śledź: Każda organizacja musi dokładnie rozważyć przed startem sezonu, o co chce walczyć. Pamiętajmy, że ESL MP i PLE to naprawdę długie rozgrywki i niektóre ekipy postanowiły wybrać dla siebie jedne z tych rozgrywek. Rozumiem to, ale i faktycznie zaskoczyło mnie, ile drużyn się na to zdecydowało.

Który zespół Twoim zdaniem ma największe szanse na zwycięstwo w jesiennej edycji Mistrzostw Polski? W tym miejscu warto dodać, że drużyny walczą o awans na dwa duże turnieje, w tym jeden w Polsce.

Andrzej “Śledziu” Śledź: Ciężko mi powiedzieć, bo wszystko zależy od tego jak mocne będzie podejście ekip na przełomie całego trwania turnieju. Nie chcę tu wymieniać jednego zespołu, ale raczej domyślamy się kogo zobaczymy w fazie Play-off, choć liczę na jakąś niespodziankę, może skład mixowy namiesza?

Co ciekawe, podczas zamkniętych kwalifikacji do fazy zasadniczej awansowała formacja, która nie ma organizacji – “Dolej Miodu”, ale ma doświadczonych zawodników w swoim składzie. Czy to może o czymś świadczyć?

Andrzej “Śledziu” Śledź: Jak to z mixami. Czekać nas może szybkie przetasowanie, nie pamiętam jak działa regulamin, jeśli chodzi o skład ale wcale by mnie nie zdziwiło gdyby w tym sezonie poszła u nich maksymalna możliwa liczba transferów. Nie chodzi mi tu, by atakować chłopaków ale bardzo często widzimy, że takie “sklejki” tak zazwyczaj funkcjonują.

Czy myślisz, że nadchodzące ESL Mistrzostwa Polski mogą różnić się od tych, które były poprzednio?

Andrzej “Śledziu” Śledź: Szczerze, to nie. ESL MP od wielu lat wygląda bardzo podobnie i nie do końca wiem, co mogłoby się tu zmienić, poziom wydawać się może ciut niższy, ale z drugiej strony jest to szansa rozwoju zawodników, którzy w innym przypadku nie mieliby szans zagrać w tych rozgrywkach. Ja wciąż liczę na jakiegoś czarnego konia.

Kto Twoim zdaniem jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa?

Andrzej “Śledziu” Śledź: Moim zdaniem brak zdecydowanego faworyta, jak to w Polsce.

Czy myślisz, że podczas nieobecności x-kom AGO, Izako Boars, czy też Illuminar Gaming w ESL Mistrzostwach Polski jest szansa dla innych zespołów na pokazanie się? Chodzi mi o skład “Dolej Miodu”, ex-Pompa Team. Bo są to drużyny bez organizacji.

Andrzej “Śledziu” Śledź: Oczywiście, że tak. Jak wspomniałem wyżej, chłopaki mają szansę pokazać się i dodatkowo szlifować swoje umiejętności. Zobaczymy wyłącznie ambitnych i walczących o pierwsze miejsce zawodników. Kto wie, może nieobecność niektórych ekip będzie początkiem pięknej kariery innych drużyn? Liczę na to.

Co Cię najbardziej interesuje w ESL Mistrzostwach Polski?

Andrzej “Śledziu” Śledź: Poza wynikiem? Oprawa. Jako osoba, która sama czasem komentuje mecze i bierze udział w transmisjach, zawsze chętnie zerkam na nowe rzeczy jakie wprowadzają organizatorzy. Spodziewam się humoru, bo ekipa ESL dobrze czuje się w takim klimacie, ale liczę też na jakieś nowinki w kwestii realizacji.

Niedawno pojawiła się informacja o tym, że zawodnik Anonymo Esports – Wiktor “mynio” Kruk podjął decyzję o przejściu na ławkę rezerwowych. Czy to w jakiś sposób może wpłynąć na grę podopiecznych Adriana “IMD” Piepera? Wcześniej do składu dołączył nowy zawodnik – Piotr “blacktear5” Kasiński.

Andrzej “Śledziu” Śledź: Oczywiście, że tak, to 20% zespołu. Ciężko powiedzieć jak się odbije, bo czasem takie niespodzianki potrafią niespodziewanie zaowocować. Ja liczę, że Mynio szybko wróci na scenę bo niejednokrotnie pokazał pazur a co do Anonymo, oby mimo zmiany wszystko zagrało po ich myśli.

Która z drużyn może być według Ciebie “zaskoczeniem” ESL Mistrzostw Polski?

Andrzej “Śledziu” Śledź: Ex-Pompa. Mam jakieś dziwne przeczucie, że po tych wszystkich zawirowaniach jakie przeszli, zmobilizują się by pokazać wszystkim na co ich stać. Gdzieś tam w serduszku czuję, że mogą namieszać.

Czy wśród wszystkich zespołów, jesteś ciekawy prezentacji jakiejś konkretnej drużyny?

Andrzej “Śledziu” Śledź: Wszystkich oczywiście, ale jeśli chodzi o przyglądanie się którejś z ekip, to wyżej wymieniona była Pompa, ale i “Dolej Miodu” z tym, że tutaj skupiłbym się bardziej na indywidualnej grze zawodników, może chłopaki będą podbierani do innych ekip? Ciężko powiedzieć, czas pokaże.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułKoszmar G2 Esports w ESL Pro League Season 14
Następny artykułEvil Geniuses rozpoczyna grę w ESL Pro League Season 14
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.