Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaZotac Gaming GeForce RTX 4060 8GB SOLO – nowa karta graficzna

Zotac Gaming GeForce RTX 4060 8GB SOLO – nowa karta graficzna

Firma Zotac wprowadziła do oferty kartę graficzną Zotac Gaming GeForce RTX 4060 8GB SOLO. Model ten został oparty na rdzeniu AD107-400, czyli należącym do architektury Ada Lovelace. Jest to jedna z kilku kart graficznych z rodziny GeForce RTX 4060 w formacie mini-ITX.

Specyfikacja karty

Chip został wyposażony w 3072 rdzeni CUDA, 96 jednostek teksturujących oraz 48 jednostki renderujące. Prócz tego mamy jeszcze 24 jednostki RT (obliczenia ray tracingu) oraz 96 jednostek Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się). Taktowanie podstawowe rdzenia wynosi 1830 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 2460 MHz.

Jeżeli chodzi o pamięć to znajdziemy 8 GB GDDR6 od firmy Micron na 128-bitowej szynie danych. Taktowanie wynosi 17 GHz. Daje to przepustowość na poziomie 272 GB/s.

Taktowania rdzenia na karcie Zotac Gaming GeForce RTX 4060 8GB SOLO wynoszą:

  • w trybie Podstawowym: około 1600 MHz.
  • w trybie Boost: do 2460 MHz.

Budowa zewnętrzna i chłodzenie

Wymiary karty Zotac Gaming GeForce GTX 1630 wynoszą 163 x 117.6 x 39.5 mm i zajmuje dwa sloty. Do przesyłania danych wykorzystywana jest szyna w oparciu o standard PCI Express 4.0. Na śledziu znajdziemy wtyczki 3 x DisplayPort 1.4a oraz HDMI 2.1.

Do chłodzenia wykorzystano dużych rozmiarów aluminiowy radiator, który styka się bezpośrednio z rdzeniem oraz sekcją zasilania. Zimne powietrze jest zasysane przez jeden wentylator o średnicy 90 mm. Ma to zagwarantować utrzymanie odpowiednich temperatur.

Oprogramowanie

Nowe narzędzie ZOTAC GAMING FireStorm dla kart GeForce RTX 4000 wyposażono w całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika. Nowe oprogramowanie oferuje szereg opcji, w tym możliwość ustawienia częstotliwości zegara, częstotliwości pamięci GPU, napięcia, prędkości wentylatora, ustawień krzywej wentylatora, a także efektów świetlnych SPECTRA RGB.

Cena i dostępność karty Zotac Gaming GeForce RTX 4060 8GB SOLO

Seria ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 8GB SOLO trafi do sprzedaży 29 czerwca. Lokalna dostępność zależy od regionalnych dostaw.

Źródło: www.zotac.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać