intel xe 1
intel xe 1

Intel zaprezentował swoją pierwszą dedykowaną architekturę kart graficznych – Xe oraz kartę Xe DG1. Okazuje się, że produkt będzie miał trzy różne mikroarchitektury: Xe-LP, Xe-HP, Xe-HPC. Każda z nich będzie przeznaczona dla zupełnie innego segmentu rynkowego. Prace nad nowymi kartami były prowadzone przez Core and Visual Computing Group, a szefem grupy był Raja Koduri – były pracownik AMD.

Intel Xe

Oto, jak wygląda przeznaczenie poszczególnych mikroarchitektur:

  • Xe LP – dla segmentu mobilnego oraz komputerów klasy PC z niższego i średniego segmentu
  • Xe HP – dla Media Transcode Analytics, stacji roboczych oraz komputerów klasy PC o wysokiej wydajności
  • Xe HPC – wysokowydajne komputery typu mainframe, serwery, Cloud GFX itp

Przejdźmy teraz do karty Xe DG1, która będzie dostępna najpewniej dla konsumentów w takiej wersji, jak na zdjęciu. Jej długość nie powinna przekroczyć 180 mm, a do zasilania wystarczy jej 75 Watów z gniazda PCI Express. Samej specyfikacji karty Xe DG1 nie ujawniono i pewnie jeszcze sobie na to poczekamy. Na plus może zasługiwać informacja, że Intel uruchomił na karcie grę Warframe.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOguru3d.com
Poprzedni artykułSmooya przenosi się do amerykańskiej drużyny!
Następny artykułXPG Battleground XL Prime – gamingowa podkładka pod mysz i klawiaturę
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.