Strona głównaSprzętKarty graficzneSapphire R9 290 Vapor-X z rdzeniem Hawai XT i technologią Tri-X

Sapphire R9 290 Vapor-X z rdzeniem Hawai XT i technologią Tri-X

Sapphire wprowadziło do sprzedaży kartę graficzną Sapphire R9 290 Vapor-X z technologią Tri-X. Model ten posiada rdzeń Hawaii XT, wykonany w 28 nm, 4 GB pamięci GDDR5 wykorzystującej 384-bitowy interfejs o taktowaniu 1400 MHz, 2560 procesorów strumieniowych, 160 jednostek teksturujących i 64 jednostki ROP. Taktowanie rdzenia wynosi 1030 MHz.

Sapphire R9 290 Vapor-X Tri-X obsługuje rozdzielczości UltraHD i tryb Eyefinity, a także technologie: DirectX 11.2, OpenGL 4.3, Mantle, AMD Stream Technology, AMD Avivo HD, AMD CrossFireX, PCI Express 3.0, PCI Express 3.0.

Z portów znajdziemy: HDMI 1.4a, 2 x Dual-Link DVI-D, DisplayPort 1.2.

W skład ulepszonego systemu chłodzącego wchodzi jeszcze jedna dodatkowa nowość: rozpraszacz ciepła płytki PCB. Płytka PCB jest tu nieco wyższa, w związku z czym jedna z warstw miedzianych została odsłonięta. Zamontowany na niej dodatkowy radiator odprowadza ciepło zaabsorbowane przez PCB na zewnątrz, co może obniżyć temperaturę rdzenia nawet o kilka stopni.

PCB wykorzystuje cyfrowy kontroler napięcia i nową sześciofazową sekcję zasilania o nazwie Aero6, składającą się z tranzystorów typu Direct-FET o wysokiej mocy zasilającej GPU, pamięci i obwód kontrolny. Zastosowano tu najnowszą wersję dławików SAPPHIRE Black Diamond, które swą nazwę zawdzięczają czarnej ferrytowej obudowie o kształcie radiatora – znacznie obniżającej ich temperaturę i w konsekwencji zwiększającej trwałość. Solidne kondensatory elektrolityczne stanowią podstawę systemu zasilania.

Sugerowana cena detaliczna karty Sapphire R9 290 Vapor-X wynosi około 1815 zł brutto. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać