fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyPGE SuperPuchar Polska Liga Esportowa w Gdańsku

PGE SuperPuchar Polska Liga Esportowa w Gdańsku

Trzeci rok z rzędu w Trójmieście odbędzie się PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej. W dniach 25-27 sierpnia 2023 nad polskie morze przyjadą gracze i kibice z całej Polski. Gdańsk po raz kolejny stanie się centrum gamingowo-esportowej rozgrywki.

E-sportowe emocje w Gdańsku

Polska Liga Esportowa i PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny zorganizują w Trójmieście PGE Superpuchar PLE. Po zeszłorocznej realizacji w Gdyni, tym razem najlepsi esportowcy z Europy zagrają na Stadionie Letnim w Gdańsku. W tym roku kibice będą mogli podziwiać zmagania czterech czołowych ekip Counter-Strike: Global Offensive w turnieju o puli 20 000 dolarów. Na plaży w Gdańsku zjawi się m.in. Into the Breach, którego reprezentantem jest Karol “rallen” Rodowicz czy Pompa Team prowadzona przez Janusza “snaxa” Pogorzelskiego.

W piątek, 25 sierpnia, na plaży w Gdańsku odbędzie się Summer Draft Cup, czyli wyjątkowy turniej z popularnymi twórcami, zawodnikami esportowymi i przedstawicielami społeczności.

Edukacja i zabawa

Oprócz rozgrywek na plaży w Gdańsku pojawi się też strefa Free2Play, Szachosfera oraz strefy z atrakcjami od Monte Snack czy G2A. W sobotę, 26 sierpnia, odbędą się panele edukacyjne dla graczy i ich rodziców, w którym udział wezmą specjaliści w tematyce psychologii, aktywności fizycznej czy budowania marki osobistej. Podczas PGE Superpucharu będzie można spotkać popularnych twórców internetowych.

Już od trzech lat współpracujemy z Polską Ligą Esportową przy rozgrywkach PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE i wydarzeniu PGE Superpuchar PLE. W naszej działalności sponsoringowej dużą wagę przykładamy do walorów edukacyjnych, dlatego w tym roku w ramach PGE Superpucharu PLE, odbędą się nie tylko rozgrywki esportowe, ale także zajęcia edukacyjne. Dodatkowo, w tym roku rozszerzyliśmy nasze działania o kolejny projekt PGE Nowy Poziom PLE, który jest naszą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie edukacji młodych ludzi w tej dyscyplinie mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Trzeci rok z rzędu, wspólnie z PGE Polską Grupą Energetyczną, tworzymy wyjątkowy turniej gamingowo-esportowy nad polskim morzem. Z roku na rok staramy się rozwijać event i mam nadzieję, że osoby, które były z nami w poprzednich latach zobaczą te innowacje. Nie mam wątpliwości, że będzie to święto polskiej społeczności esportowej. Przygotowaliśmy aktywności dla wszystkich grup wiekowych – będą ciekawe strefy tematyczne, elementy sportowe, twórcy internetowi, innowacyjne turnieje i rozgrywki esportowe na najwyższym poziomie. Zapraszam wszystkich serdecznie na weekend w Gdańsku, na pewno nie będziecie się nudzićmówi Paweł Kowalczyk, prezes zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

Ukoronowaniem weekendu będą mecze Monte Snack All-Star PLE. Najpierw zawodnicy polskiej drużyny gwiazd zmierzy się z ekipą gwiazd międzynarodowych, następnie z przedstawicielami społeczności, którzy brali udział w Monte Snack All-Star Challenge.

Warto przeczytać:

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać